Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ďáblovo plémě I.

87%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ďáblovo plémě I. Originální název: Devil’s Brood
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nejnovější vydání:
BB art - 2011
ISBN: 978-80-7461-005-9
Počet stránek: 408
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 12x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2011) 978-80-7461-005-9 408

Ďáblovo plémě, předposlední díl volné historické ságy o Jindřichu II. a Eleonoře Akvitánské (A všichni svatí spali, Král a vévodkyně), je nadčasovým příběhem boje o moc, ctižádosti, lásky a zrady. Plantagenetové vybudovali říši, jaké nebylo ve středověké Evropě rovno. Úskočná a nemilosrdná politika jako by dávala za pravdu jejich nepřátelům, kteří tvrdili, že Anjouovci jsou ďáblovo plémě, potomci Luciferovy dcery Meluzíny.
Rozkol v panovnické rodině, střet otce a synů, ale i nevyhlášená válka krále a královny, uvrhly velkou část Evropy do války. Na stránkách románu Ďáblovo plémě ožívá barvitě vylíčený svět raného středověku: řinčí zbraně, šustí brokát, spřádají se intriky. Richard Lví srdce, druhý syn Eleonory a Jindřicha, proslul jako hrdinný rytíř a skvělý válečník, ale byl také nevděčný syn a lehkomyslný vládce. Eleonora Akvitánská, jejíž jméno je i po staletích symbolem ženské krásy a půvabu, dokázala být i nelítostný a nesmiřitelný protivník. (Založil/a: Zany)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 5. 2014, 16:41
Jindřich II. Plantagenet vybudoval ohromnou říši zahrnující Anglii a většinu území Francie. Byl to mocný a moudrý král, který však nedokázal stejně dobře vychovat i své syny. Právě jejich zrada uvrhne Jindřichovy země do občanské války, při které hrozí, že všechny dosavadní mocenské úspěchy Jindřicha II. přijdou vniveč.
Penmanová znovu skvěle vypráví o rytířské době Jindřicha II., o době, kdy se jeho manželství s Eleonorou Akvitánskou dostalo do vleklé krize a kdy se proti němu obrátili i vlastní synové, podporováni francouzským králem Ludvíkem, který si velmi přál oslabit svého mocného souseda. Jindřich II. musí prokázat své nejlepší kvality válečníka i stratéga, aby v následném boji obstál.
Román mě po celou dobu čtení udržel v napětí a už se velmi těším na jeho pokračování v dalším díle. 90%