Navzdory času

Navzdory času Originální název: My Outlaw

Moba - 2001
ISBN: 80-243-0608-5

Moba (2001) 80-243-0608-5 255

Redemption v Nevadě 1887/1987.

Keighly Barrowová nikdy nezapomněla na tu noc, kdy jako sedmiletá v babiččině nevadském domě tajně pozorovala chlapce svého věku. Viděla ho ve starodávném zrcadle tanečního sálu, obklopeného dámami nastrojenými jako do starého saloonu. Keighly postřehla, že hošík se jmenuje Darby Elder - a že žil před sto lety.
O dvacet let později, už zasnoubená, před svatbou, Keighly babiččin dům zdědila. A před zrcadlem v tanečním sále se ocitla tváří v tvář pohlednému mladíkovi, jehož vzezření i výraz Keighly nenechaly chladnou. Dýchne na ni vzpomínka na Darbyho a přes bariéru, která je dělí, v ní vzplane vášnivý cit. Zprávy ze starých novin však hovoří o tom, že tento mladík zahynul v přestřelce. Keighly se cítí s Darbym spojena tak silným poutem, že se rozhodne zachránit mu život, a pokud by se historie nedala oblomit, sdílet s ním v lásce chvíle, které mu zbývají. (Založil/a: Martina)