Fyzika-sbírka úloh pro střední školy

Fyzika-sbírka úloh pro střední školy Originální název: Fyzika-sbírka úloh pro střední školy

Prometheus - 2016
ISBN: 978-80-7196-463-6

Prometheus (2016) 978-80-7196-463-6 270
Prometheus (2001) 80-7196-204-X 269

Řešení úloh je jednou z nejdůležitějších složek vyučování fyziky a každý učitel by těmto činnostem měl věnovat maximální pozornost. Úlohy slouží nejen k prohlubování vědomostí, ale vedou žáka k samostatnosti a aktivitě, jak to požadují současné tendence fyzikálního vzdělávání. Výběr úloh ve sbírce a jejich uspořádání do kapitol navazuje na tematickou řadu učebnic fyziky pro gymnázia. Sbírka obsahuje 1 336 úloh. Vybrané typové příklady jsou uvedeny s úplným řešením. Rozmanitost úloh různé obtížnosti umožňuje využívat sbírku ve všech středoškolských vzdělávacích programech. Sbírka je již řadu let úspěšně využívána ve školské praxi. Je dobrou pomůckou, která žáka střední školy provází celým studiem a usnadní mu i zvládnutí přijímací zkoušky na vysokou školu. V návaznosti na knižní vydání sbírky byla zpracována také její elektronická verze, která je s knižní podobou zcela kompatibilní. (Založil/a: Handa)

Ducii
  2. 12. 2015, 14:08
Tak z tohodle jsme na gymplu vypočítali opravdu úplně každý příklad. Lepil byl prostě pojem :-))) Z každé sekce jsme pak psali test, takže kdo si poctivě doma počítal, nemohl být překvapen. Jó to byly časy :)
Paity
  5. 9. 2013, 13:05
Obsahuje sice dost příkladů, ale některé by mohly být jednodušší, aby člověk snadněji pronikl do látky.