Tak jako dinosauři

Tak jako dinosauři

Podtitul: Hromadná vymírání druhů a život na Zemi

Originální název: La fin des dinosaures. Comment les grandes extinctions ont faconné le monde vivant

Argo - 2005
ISBN: 80-7203-678

Argo (2005) 80-7203-678 200

Může být vymizení dinosaurů před 65 miliony let stále považováno za jednu z velkých záhad historie živého světa? Všechno ukazuje, že dinosauři se spolu s dalšími druhy stali oběťmi celosvětové ekologické katastrofy, kterou na rozhraní křídy a terciéru vyvolala srážka obrovského meteoritu se Zemí. Osvětlení této srážky a jejího vlivu na biosféru nás vede k úvahám o roli kosmických i jiných katastrof v dějinách Země a jejích obyvatel. Vždyť otázku vymizení druhů si paleontologové kladou už přes dvě stě let. Teprve v posledních dvaceti letech se však zejména díky výzkumům o konci dinosaurů prosadil koncept hromadného vymírání, který předpokládá velké krize, jež zdecimovaly živý svět a pozměnily jeho vývoj. (Založil/a: jaryj07)

Eric Buffetaut Eric Buffetaut
*??.??.1950