Šípy zběsilosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7461-027-1

BB art (2011) 978-80-7461-027-1 319

Hadrianův val pod náporem barbarů… velkolepý příběh o statečnosti a zradě v římské Británii.

Šípy zběsilosti jsou po Ranách na cti druhým historickým románem Anthonyho Richese, ve kterém sledujeme osudy mladého Římana Marka Valeria Aquily. Marcus – nyní pod falešným jménem Corvus – hájí ve vzdálené Británii zájmy římské říše, ale v nelítostných bojích ho tam ohrožují nejen zuřiví domorodí povstalci, ale i stvůry císaře Commoda. Jen hotový zázrak může Marka a hrstku jeho ochránců spasit před potupnou smrtí… I v tomto díle autor spojuje hlubokou znalost římské bojové techniky s navýsost poutavým románovým dějem.

Autor je vojenský odborník a znalec strategie, taktiky a zvyků římského vojska. V románu je řada bitev Římanů s nelítostnými nepřáteli. Druhý díl je pokračováním osudů a dobrodružství hlavního hrdiny. (Založil/a: bartoz123)

Richie
  14. 9. 2013, 22:02
Autor pokračuje ve vyprávění příhod římského profesionálního vojáka Marka Valeria Aquily v Británii - nejzažším výběžku římské říše. Nic podstatného se od prvního dílu nezměnilo - mnoho pokusů o vykreslení bojových scén, většinou ale až trapně naivních (neustálé podřezávání krků, usekávání hlav, stříkání gejzírů krve, vypadávání vnitřností z břich apod.), přehnaně vulgární mluva vojáků, toporné dialogy, nepřesvědčivé vykreslení starověké Británie.
S bídou 50%.
Neptun
  20. 6. 2016, 8:05
Jedna z knih, kde by člověk potřeboval půl hvězdu do hodnocení, tady konkrétně 3 a půl.
Příběh mi nepřijde ničím originální oproti prvnímu dílu - dá se říct, že je to stejné, až na pár detailů.
Bojové scény docela nereálné, což by mi asi až tak moc nevadilo, ale situace typu dobytí pevnosti, kde je horda nepřátel a to skoro beze ztrát mě docela v knize vadilo.
Ve výsledku jsem se ale nenudil, takže jsem se přiklonil ke 4 hvězdám.
bartoz123
  29. 9. 2012, 20:42
Kniha se mi líbila přinejmenším jako první díl ,těším se na další díl.