Dvě tváře

Torst - 2016
ISBN: 978-80-7215-516-3

Torst (2016) 978-80-7215-516-3 976
Torst (2009) 978-80-7215-369-5 1160

Obsáhlý výbor z díla významné české historičky fotografie. Kniha je rozdělena do tří částí: první tvoří studie o světové fotografii, druhá je věnována fotografii české, třetí shrnuje texty o obecných otázkách fotografie. Závěr tvoří rozsáhlé autorčiny vzpomínky na vlastní život a desítky významných osobností, s nimiž se setkala (B. Martinů, H. Cartier-Bresson, H. Miller, A. Warhol, L. Fára, K. Teige, E. a M. Medkovi, Z. Havlíček, J. Grossman, V. Havel, J. Sudek, E. Wiškovský a mnozí další). Tato část je doplněna desítkami unikátních fotografií. Závěr svazku tvoří úplná autorčina bibliografie. Ve svém celku je kniha jednou z klíčových knih o české kultuře v druhé polovině 20. století. (Založil/a: double trouble)

double trouble
  29. 9. 2012, 22:06
Přečetla jsem poslední část knihy -autobiografii s názvem ..A pásly by se tam ovce, která vznikala jako soubor rozhovorů v letech 2004-2008. To by jeden nevěřil, kolik se toho vejde do jednoho jediného života. Pozoruhodná žena.