Harry Trottel a kámen MUDr. Tse

Harry Trottel a kámen MUDr. Tse Originální název: Harry Trottel a kámen MUDr. Tse

CZ Books - 2005
ISBN: 80-86785-09-2

CZ Books (2005) 80-86785-09-2 393

Parodie na Harryho Pottera a Kámen mudrců, zcela za hranicemi dobrého vkusu, o něco delší než předloha. Ve Velké Británii super úspěšná série byla pro Čechy upravena, ale domníváme se, že je ještě mnohem veselejší. Ne že bychom neměli Pottera rádi, ale mnoho věcí je v té legendě podivných. Například: jak by mohli trápit chudáci mudlové největšího čaroděje? Kde se bere tolik sov? Viděl by opravdu předpubertální Potter v lucidním zrcadle své rodiče? A tak dále. (Založil/a: skjaninka)

lensha95
  10. 4. 2012, 15:25
Jediná parodie, kterou sem četla, přesto se mi líbila. Hlavně ty básničky, ty byly nejlepší :D :D :D
Abigor
  11. 4. 2012, 14:56
Tak tenhle byl nejslabší. Mám rád Harryho Pottera a parodie se mi líbila, nicméně tenhle díl je, aspoň podle mě, nejslabší z celé série.
Shax
  28. 10. 2011, 23:04
Takové hloupoučké, pitomoučké a pobavilo :). Jsem fanda Harrypotterovské ságy ale tohle mě vážně dost pobavilo.
domingo
  26. 4. 2010, 23:59
Kouzelné, jak ve své podstatě záměrně pitomá a přitom vážně vtipná parodie dokáže pohnout žlučí zarputilých kinderfans Jindry Hrnčíře :) s jednou kamarádkou, která se považuje za velkého fanouška celé ságy a s níž známe všechny knihy v podstatě do puntíku, se u hlášek z Trottela bavíme královsky.
Martin_cz
  6. 1. 2014, 2:05
Pokud si tuto knihu chcete přečíst a nečetli jste originál, jste na tom stejně jako já. Dostala se mi do rukou, jako většina titulů co čtu, náhodou. Řekl jsem si, že to zkusím, přestože jsem viděl pouze film. O jak velký požitek jsem byl ochuzen říct samozřejmě nemůžu, nicméně dozajista byl přinejhorším malý. Předpokládám spíše nepatrný.

Občas mi to připadlo jako geniálně promyšlená parodie, jindy jako proděravělý pokus. Naštěstí první možnost nepoměrně převyšovala. Možná to bylo tím, že jsem nečetl originál, ale tohle mě celkem bavilo, chvílemi jsem se bál, že je to moc dlouhé na udržení zábavy, ale nakonec to ušlo. Myslím, že tam jedna či dvě věty dokonce vyvolaly grimasu v mém obličeji, trdly nazývaný též jako 'úsměv'. Za pravdivost této informace však neručím.

Ale teď vážně, jestli jste si přečetli můj názor až pocať, určitě zvládnete i Trottela, von se teda bude zdráhat, ale vy to zvládne. I přes to trdlovství v krvi, si myslim.

majkee
  30. 10. 2012, 14:30
Ani v době největší Potterovské mánie mě tato parodie nijak nenadchla. Opravdu mě pobavil kaorát školník Pinch
monsulka
  27. 8. 2012, 23:23
Kniha není špatná, ale když jsem si ji chtěla poprvní přečíst, tak jsem s tím sekla, protože mi to strašně zesměšňovalo pravého skvělého HP, podruhé už knížka měla větší úspěch a já se prokousala až na konec, ale zase tak velký dojem to na mě neudělalo, i přes všechen autorův vtip.
teddy
  29. 11. 2013, 10:57
Tak toto je poprvé, co hodnotím nulou. Zvládl jsem přečíst třetinu a zabalil jsem to.

Parodie bývají vtipné - co má být tady vtipného? Jednou jsem se pousmál jak Bumbál lezl do transformátoru, aby způsobil tmu, ale jinak ani náznak čehokoliv co by mě bavilo.

Možná je to tím, že nejsem fanoušek originální série, jen jsem viděl ten první film a ten mi přišel jako pořádná pitomost. Ať tak nebo tak, pokud je kniha prezentována jako parodie a nebaví, ani nepoutá dějem, svůj účel neplní.

Chci-li se pobavit, raději si přečtu potřetí Rabita.
ivizzz
  10. 11. 2011, 12:02
Docela mě překvapuje nízké hodnocení, podle mě jedna z nejzdařilejších parodií co jsem četla vůbec :)
Ančovička
  23. 3. 2013, 8:14
Mám ráda parodie. Fakt. Ale tohle mě zkrátka nebavilo a ani mi to nepřišlo vtipné. Ba naopak...Při čtení jsem se nezasmála snad ani jednou. Horko těžko jsem to dočetla, do dalšího dílu asi nejdu.
Majkynka
  19. 9. 2012, 13:53
Mám moc ráda Harryho Pottera a tohle bylo sice vtipný ale nelíbilo se mi to.Knihu jsem dočetla pouze do půlky a pak odložila.
whiskas
  18. 1. 2012, 20:54
Parodie dost postavená na změněných jménech. Skvělé byly ale školníkovy básničky:-)"Po řádění Cosy Nostry válejí se všude kostry"