Doňa Teresa

Poprvé vydáno celosvětově: 1971

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1971
ISBN: 2503671

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1971) 2503671 195

Kniha nás zavádí do vysokých kruhů petrolejářských společností v okamžiku, kdy se zkřížily zájmy vlády se zýjmy průmyslových kapitánů. Hraje se o moc a o peníze. Přitažlivá doňa Teresa, první dáma petrolejářské společnosti, hraje i o osobní štěstí. Na její minulosti však leží stín: Teresin manžel, španělský hidalgo, spáchal za záhadných okolností sebevraždu. Krásná vdova je stále středem zájmu mužů, soupeří o ni inženýr Ortego a generální ředitel Morato. Kupí se kolem ní však příliš mnoho nešťastných náhod, aby to všecko byly opryvdu náhody... Agenti průmyslové špionáže jsou vynalézaví a život člověka nic neváží tam, kde jde o miliardy.

A tak se v prostředí přepychových přímořských sídel a rušných průmyslových palaců rozvíjí skutečná štvanice, kde každý je zároveň lovcem i zvěří a nikdo nezná tvář svého protivníka. Hejcmanův román vychází ze skutečnosti: pohled do zákulisí španělské politiky, boj petrolejářských společností o španělský trh, to vše je autentické. Kniha nám kromě vzrušujícího příběhu přináší i cenné informace o zajímavém výseku světového dění. (Založil/a: vladislaus)