Dřeň

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Laser-books - 2011
ISBN: 978-80-7193-344-1

Laser-books (2011) 978-80-7193-344-1 432

Galaktická loď větší než planetární světy, obydlená rozmanitou společností mimozemských ras, tajemné plavidlo staré miliony let, ovládané téměř nesmrtelnou lidskou posádkou, která ji objevila prázdnou na okraji galaxie. V samém středu se nachází celá planeta Planeta, při jejímž průzkumu snad bude odhaleno tajemství původu Velké lodi. Ovšem tato naděje se střetne s krutou realitou, když se posádka dostane na povrch planety a objeví svět připomínající peklo. Jejich přítomnost navíc pravděpodobně spustí rozsáhlé a nevysvětlitelné změny, jež mohou ohrozit samotnou existenci Velké lodi, včetně životů posádky a cestujících. Román Dřeň je samostatnou částí úspěšného cyklu, z něhož v českém překladu známe už několik kratších prací (Založil/a: LadislavLang)

Robert Reed Robert Reed
*1956

HELLBOY-DB
  16. 11. 2014, 22:35
Pro knihu mě nadchla velmi vydařená povídka „Jediný“ (Alone), v které mě svět této obří lodi maximálně zaujal a tak jak byla možnost, hned jsem se pustil i do této knihy. Na velkém rozsahu románu se zde rozehraje po úvodním představení postav z počátku spíše dobrodružnější a záhadou opředený příběh, který pak přejde k akčnější druhé polovině. Přiznávám, že v porovnání s povídkou je úvod trochu nudnější, ale zase to kompenzuje zbytek knihy s větším množstvím lokací a košatějším dějem. ===100%
gaspoda
  26. 7. 2014, 12:08
Zlate dilko knihu jsem prosil at nekonci at pokracuje dal.ocenil bych kdyby vysli povidky z teto lodi.ma o cem vypravet.jednu jsem i cetl v newspace opera.
Tezko predstavitelna velikost lode a velike casove skoky pro me za 1.
Neni moc knih ke kterym se vracim ale tato mezi ne zapadla.