Zvíře politické

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Galen - 2012
ISBN: 978-80-7262-890-2

Galen (2012) 978-80-7262-890-2 368

"Člověk – zvíře politické“ je Aristotelův výrok. Nemohl mít ponětí o tom, že se za třiadvacet století budou lidé dívat jiným lidem do hlavy, co se jim tam v průběhu politického rozhodování děje, ani o tom, proč se to děje. Proč jsou lidé političtí živočiši? Je člověk ekonomicky racionální bytost nebo spíše bytost sociální? Co odlišuje levičáky od pravičáků? Co se nám děje v hlavě, rozhodujeme- li se v průběhu volebního cirkusu? Proč někteří lidé tolik touží po moci a jiní se tak důsledně rozhodují proti svým nejlepším zájmům, že to dělá dojem černého humoru? Proč je nutné mít v průběhu jednání a rozhodování lidských skupin vždy hůl ruce? Co se děje v hlavě lidí, kteří závidí, nenávidí, jsou přátelští, rozhodují se ekonomicky? Tato kniha shrnuje posledních patnáct let nejmodernějšího výzkumu otázek, jimiž se do této doby věnovali psychologové, politologové, ekonomové a filozofové. Jejich úvahy se totiž díky pokroku vyšetřování činnosti mozku začínají měnit na vědecky ověřitelná fakta. (Založil/a: Selene)

Darwinista
  31. 7. 2013, 22:19
Krátké eseje o světě kolem nás a o různém fungování mozku každého z nás o našich úzkostech, starostech i možnostech ovlivnování které je možné šít na míru nebo využít media k ovládnutí co nejširších mas. Srozumutelně napsaná psychologie pro každého, Koukolík je zkrátka borec, škoda že někdo jako on se nestal prezidentem.