Zbraně vlivu

Zbraně vlivu

Podtitul: Manipulativní techniky a jak se jim bránit

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Jan Melvil Publishing - 2012
ISBN: 978-80-87270-32-5

Jan Melvil Publishing (2012) 978-80-87270-32-5 336

Zbraně vlivu je dnes již téměř klasickou knihou o přesvědčování a manipulaci (nebo taky o vyhovění a persuasi). Autor v knize přináší odpověď na otázku, proč říkáme "Ano", i když nesouhlasíme. Nejcitovanější sociální psycholog současnosti Robert Cialdini se více jak třicet pět let věnuje výzkumu vyjednávání, přesvědčování a problematice vyhovění. V rámci svého výzkumu se nechával inkognito najímat jako podomní obchodník, dealer drogistického zboží, prodejce automobilů nebo pracovník PR agentury. Absolvoval školení obchodních firem, kurzy prodejních dovedností, analyzoval postupy nejúspěšnějších prodejců. Výsledkem jeho neobvyklého úsilí je dokonalá pomůcka pro každého, kdo chce mít svůj život, ať již profesní či soukromý, pevně ve svých rukou.Kniha je určena všem těm, kteří odmítají být manipulováni, kteří chtějí porozumět tomu, v čem tkví síla přesvědčovacích taktik a hodlají se aktivně bránit. (Založil/a: Selene)

Robert B. Cialdini Robert B. Cialdini

Anayah
  13. 1. 2017, 8:08
Velmi zajímavě přiblížena problematika manipulace. Autor prakticky vysvětluje, jak funguje a z jakých principů vychází. Veškerá svá tvrzení staví na mnohých výzkumech a nikdy nechybí laická srozumitelná aplikace. Četla jsem vydání doplněné o vlastní zkušenosti lidí za každou kapitolou, které krásně podtrhly tématiku a vždy udělaly "reálnou" tečku.
HScy
  13. 3. 2016, 14:39
Hodně zajímavá kniha a výborná příručka pro obchodníky a marketéry! Mnoho technik, které uvádí autor většina z nás používá, aniž by tušila, že se jedná o manipulaci. Kniha obsahuje mnoho názorných příkladů z praxe.