Harry Trottel - my děti ze stanice Kaiserchrocht

Harry Trottel - my děti ze stanice Kaiserchrocht Originální název: Harry Trottel - my děti ze stanice Kaiserchrocht

Levné knihy KMa - 2007
ISBN: 978-80-7309-479-9

Levné knihy KMa (2007) 978-80-7309-479-9 333
CZ Books (2006) 80-86947-25-4 333

Třetí kniha série Harry Trottel.

Slavnostně prohlašujeme, že tato kniha není parodie. Zatímco první dva díly knih ze světa Harryho Trottela parodiemi byly, toto je bezuzdná travestie. Význam tohoto slova si můžete - stejně jako my - najít ve slovníku cizích slov mezi „traverzovat a „travestovat, ale v podstatě to znamená, že autorovi už není nic svaté. Ani svatí samotní, jak z děje brzy zjistíte. Další díl Harryho Trottela se už bude zase více týkat toho brýlatého kouzelníka z Neštovic, ale tento se ho týká pramálo. Kouzelníky se to tu sice jen hemží, ale Harry má ošklivou nemoc a na prázdniny nejel - a tato kniha se o prázdninách odehrává. (Založil/a: skjaninka)

lensha95
  10. 4. 2012, 15:30
Tak tenhle díl se mi líbil úplně nejméně, ostatní byly mnohem lepší. Ony ty blbosti nejsou tak vtipný, když to nemůžete srovnat s originálem, jak to má doopravdy být.
VerenaLord
  22. 2. 2013, 23:25
Tak tomuhle říkám knižní průšvih. Mám ráda parodie, zvláště ty na kultovní věci, ale bohužel tady jsem se hořce zklamala. Rádoby humor mi přijde ubohý a celkově dílo působí šroubovaně a neuměle.
VenDulin85
  12. 6. 2012, 13:25
Souhlasím s uživatelem DerMahr, v tomto díle si autor vystačil se svojí fantazií, které má, zdá se, nadbytek :-). V prologu je přímo napsané, že se nejedná o parodii, ale o čistou travestii. Osobně tento díl řadím hned za Posla Talibanu, který je pro mě nr1.
DerMahr
  15. 5. 2011, 23:17
Geniálně střelené. Předchozí díly jsou občas vtipné a pro znalce Pottera i čtivé, ale tohle je taková ptákovina, že vám musí připadat buď jako geniální, nebo padlé na hlavu.