Chladnokrevná msta

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-173-5

BB art (2012) 978-80-7461-173-5 328

Zvláštní agent Pendergast musí pomstít smrt jeho manželky Helen, která byla zavražděna. Odveta však není jednoduchá. Pronásledování těch, kdo jeho ženu zradili, ho z pustých skotských plání zavede do rušných ulic New Yorku až do nejtemnějších bažinatých ramen v Louisianě. Musí se přinutit podrobněji pátrat v Helenině minulosti. Je ohromen, když zjistí, že Helen dost možná napomáhala své vraždě. Když krok za krokem odhaluje celý podvod, pochopí, že spiknutí je mnohem hlubší, sahá do předchozích generací – a všechno, čemu důvěřoval, v co věřil a co chápal, je možná strašlivá lež. (Založil/a: al-ma)

VerenaLord
  23. 1. 2016, 11:52
Nevyhnutelné muselo přijít i v tomto díle. Začínám zvažovat možnost, že za tuto nešťastnou dějovou odbočku se zasluhuje Pendergastova Helen, protože jinak jsem nikdy neměla u těchto autorů takovou chuť knihu odložit. Zde to pociťuji již znovu, a doufám, že naposledy.
Buřinka
  17. 9. 2016, 17:36
U této knihy uznávám, že je o trochu slabší než ostatní knihy (ono psát jednu knihu ve dvou lidech musí někde zanechat následky). Ale na druhou stranu co byste dělali, kdybyste se po letech dozvěděli, jako agent Pendergast, že vaši manželku nezabil lev, ale že to bylo celé zinscenované a že byla zavražděna (nebo nebyla)?? Děj sahá hlouběji do minulosti a jak je v knize psáno: "Nic není takové, jak se zdá." Takže za přečtení kniha určitě stojí.
Catherinae
  1. 11. 2012, 11:49
Knihu jsem přečetla jedním dechem, jako ostatně všechny knihy s Pendergastem, ale popravdě musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. Jsou v ní skvělé pasáže, jako vždy, ale celkově ve mě vyvolává rozporuplné pocity. Pendergast jakoby stárnul(Což je samozřejmě pochopitelné, ale čtenář to nerad vidí.) Navíc se autoři podle mě, očividně chystají Pendergasta pohřbít, nebo ho někam "uklidit", a na jeho místo dosadit Corrie Swansonovou. Takže pro nás, co jsme do Pendergasta zamilovaní, je ta kniha tak trochu osinou. Nemůžu se dočkat další knihy, která uzavírá tuhle "helen trilogy", ale zároveň se docela bojím, protože náznaky, že tu Pendergast už dlouho nebude, jsou v chladnokrevné mstě docela patrné.
Saphir lune
  27. 11. 2016, 13:37
Opravdu je tato kniha slabší než ostatní díly, taková mezistanice v ději. Přesto jsem ji opět díky čtivosti textu přečetla jedním dechem. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se odehrávala, blata, bažiny.. připomínalo mi to Sherlocka Holmese. Přišlo mi to i takové komediálnější, bylo to blíž na hranici románových klišé, i když spíš v zábavné formě. Moc se mi nelíbí postava Helen, ale třeba se to s dalšími díly změní.
agarux
  14. 5. 2013, 14:51
Prva pendergastovska trilogia bola bezchybna... Druha zacinala tiez velmi mysticky, akcne a s velmi dobrym dejom... no pokracovanie je plytky pribeh takpovediac bez deja , v ktorom sa takmer nic nove nedozvieme o tom kedy, ako, kde a hlavne preco? Linia novinara uz asi ani nemoze chybat z pendergastoviek (osobne by som bez nich prezil), no tu dopadne celkom "dobre" :D Slecna Swansonova tiez nie je podla mojej chuti, mam pocit ze v predchadzajucich knihach bola menej hystericka a prijemnejsia. Netrpezlivo cakam rozuzlenie trilogie, dufam ze ma nesklamu este viac...