Bludný Holanďan

Originální název: Flying Dutch
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Talpress - 2003

Talpress (2003) 304

Je až neuvěřitelné, do jakých potíží může člověka dostat pití. Stačí hlt z nesprávné láhve a z obyčejného holandského námořního kapitána se stane nešťastný nesmrtelník, který se toulá mořem a světem i se svou stejně postiženou posádkou. A co je ještě horší, nějaký Richard Wagner o něm napíše operu. V začátku své životní kariéry si ale založil životní pojistku. Před několika sty lety. Představte si ty následky, kdyby ji celou tu dobu platil! Anebo neplatil! A co s tím má co společného profesor Montalban, který se pokouší vyvinout universální deodorant? Nebo Danny Benett, reportér BBC, který tuší, že tady není něco v pořádku? A co teprve Jane Dolandová, účetní u firmy, kde má kapitán Vanderdecken své účty a pohledávky? Cornelius Vanderdecken, Bludný Holanďan, ani v nejmenším netuší, že náhodné setkání, při němž v klasické anglické hospodě potká dívku Jane, by mohlo vést konečně tak či tak ke konci jeho prokletého života...

Jednoduše řečeno - další výborný humoristický román populárního anglického spisovatele. (Založil/a: andilek666)

Tom Holt Tom Holt
*13.09.1961

Čtec
  18. 5. 2014, 18:12
Příjemná, milá knížka, stejně jako její dvojče - co do žánru - Čekal jsem někoho většího. Je škoda, že další knihy, než ty tři (s Písní pro Nerona), v češtině nevyšly. Že by měly tak malou prodejnost? Já bych si další určitě koupil.
xerdsfsd
  17. 5. 2014, 22:32
čtivá, vtipná a dobrodružná knížka, kterou rozhodně stojí za to přečíst - aspoň mně se velmi líbila.