Nová Hlídka

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0735-7

Argo (2012) 978-80-257-0735-7 348
Triton (2012) 978-80-7387-612-8 348

Proroctví. Proroctví pro celý čarodějný svět. Podaří se je utajit? Uslyší je Jiní, anebo všichni lidé? Je vůbec ještě zapotřebí světa Hlídek, Světla, Tmy a čarodějů? Přichází prorok, neiniciovaný desetiletý chlapec, Jiný, Světlý. A přichází také Tygr, stvoření z nočních děsů Williama Blakea. Nikdo ho nezná. Ví se jen, že jde po prorokovi, a Inkvizice odmítá pomoci. Bdí ještě někdo jiný nad rovnováhou Světla a Tmy? (Založil/a: The_Second)

vladislaus
  23. 1. 2013, 15:42
Miluji postavy z hlídek, a tak jsem se pustil s chutí do nového dílu, ale postupně mě chuť přecházela. Opravdu je to téma tak vyždímané, že mě už nebaví. U minulých dílů jsem četl tím více zběsileji, čím víc jsem se blížil konci knihy. Nyní tomu bylo naopak, čím blíže konci, tím větší pauzy ve čtení, nechtěl jsem konec znát, nezajímal mne.
s-reader
  12. 10. 2012, 11:49
Ve skutečnosti bych dal Nové hlídce 3,5 hvězdičky. Oproti předchozím dílům se autor více utápí v morálních úvahách a v teoriích na úkor děje. Samozřejmě, že jinak je to standardně dobrý Lukjaněnko, ale to je vše.
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 9:33
Lukjaněnko velice mile překvapil dalším dílem, který si rozhodně nezadá s těmi pžedchozími. Opět klobouk dolů. Hlídka jak se patří!
Desmond
  10. 2. 2015, 16:17
Návrat do světa Hlídek mě velice potěšil. Přesto i zde platí, že dvakrát (v Lukjaněnkově případě šestkrát) do stejné řeky nevstoupíš. Pořád je to ten samý proud - stejné postavy, dějiště, reálie -, mnohé se však změnilo. Lukjaněnko už hodně témat vyčerpal v předchozích dílech, proto se mi zpočátku zdálo, že bude jen mlátit prázdnou slámu. Brzy se ale ukázalo, že spisovatel si přece jen něco nechal pro Novou hlídku a využil to, jak jen on umí. Čtení tak přináší zábavu i zamyšlení a taktéž nostalgii po startu této nevšední, fantastické série.
rahzul
  15. 11. 2016, 11:38
Poslední kniha ze série Hlídka už pro mě nebyla takovým magnetem jako předchozí díly. Zejména díky hluchému středu knihy. Ale i tak jsem si ji s chutí přečetl, protože postavy hlídek jsem si nadmíru oblíbil. Celkově sérii hodnotim jako velmi zdařilou a určitě si od Sergeje Lukjaněnka ještě něco přečtu.
Loxias
  26. 10. 2015, 22:03
Jediny slaby dil serie. A jediny, kteremu proste chybi drajv. Navic me tu (mozna i diky neschopnosti upoutat) uz zacal obtezovat i neprijemny rusky patriotismus.
Kai
  9. 10. 2014, 1:44
Obsahuje spoiler spoiler Musím říct že hlídky čtu od té doby co vyšli a přečetl jsem tu sérii mnohokrát. Tento díl jsem doslova zhltl a přečetl asi za 7 hodin, ale byli tam momenty,kdy jsem se jen chtěl propracovat dál. Opravdu jsem si užil jisté narážky na ostatní knížky - noční hlídka a šerá hlídka (zaznívají asi nejvíc). Velice mě překvapilo, jak mnou otřásli pohledy na šeroa to jak jsme ho brali jako samozřejmost celou sérii, ale ve finále se ukázalo jako něco absolutně jiného a tím změnilo můj pohled na celou sérii. Bohužel je vidět že Lukajeněnkovo universum už je značně vypotřebované a on se snaží protahovat jak to jde, tohle je bohužel vidět v kvalitě, která šla dolů, ale je stále na vysoké kvalitě.
Naharr
  4. 12. 2012, 14:02
Co s poslední větou v Poslední hlídce? Napíšeme novou - Novou, textuchtiví čtenáři budou nadšení a možná si i vyděláme. Oproti původním hlídkám je to opravdu slabší kousek. Svět hlídek je nečekanými zvraty a odhalováním šera v předchozích dílech tak vyždímaný, že už pomalu není z čeho brát. I přesto se to autorovi podařilo i když na úkor úpadku kvality, kterou mají předchozí hlídky opravdu vysokou. Přesto je to zajímavá a čtivá kniha, kterou přečíst je pro fanouška Lukjaněnka povinnost.