Temné struny

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-175-9

BB art (2012) 978-80-7461-175-9 325
BB art (2009) 978-80-7381-605-6 325

Ve své době to byla nevyřešená hádanka: bohatá dědička a její syn jsou uneseni. Neodborně odvedené předání výkupného končí katastrofou, ona leží na místě mrtvá a dítě mizí beze stopy. Ani specialistka na nevyřešené případy, detektiv inspektor Karen Pirieová, nemyslí, že po dvaceti letech rozplete nechvalně známý případ, i když novinářka na dovolené v Toskánsku objevuje možnou stopu. Shodou okolností je Karen zrovna požádána o vypátrání Micka Prentice, který zmizel ve stejném roce. Tehdy se mělo za to, že v kritickém okamžiku hornické stávky zradil řady kamarádů a přidal se ke stávkokazům na jihu. Nové důkazy naznačují, že Mickovo zmizení nelze vysvětlit tak jednoduše, a Karen je vtažena do temné říše tajemství, zrady a vraždy... V napínavém detektivním románu, který se odehrává na průsečíku touhy a chamtivosti, se propojuje minulost s přítomností. (Založil/a: skjaninka)

maurarita
  10. 7. 2016, 13:00
Tato detektivka je trochu slabší , dost otřepané téma únosu bohaté dědičky a jejího syna zrovna moc nenadchnou .
stepuli
  2. 5. 2016, 19:27
Po svižném úvodu se toho asi do poloviny knížky moc nedělo, ale druhá půlka stála za to, takže doporučuju.
Eventful
  11. 10. 2011, 15:01
Podle mě dobře propracovaný příběh, zajímavé, dobře se čte :) klasická detektivka nic úžasného, ale rozhodně ani nic nudného.
Macinkacz
  26. 5. 2015, 18:07
Já na detektivky nikdy moc nebyla, ale od Dermidové to totálně hltám. Líbí se mi, že je děj propletený do "dávné" minulosti, vyprávění o hornicích je hodně zajímavé a pro mě poutavé ;)