Oscar Wilde a Kruh smrti

Oscar Wilde a Kruh smrti

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-716-1

Domino (2012) 978-80-7303-716-1 336

Koho byste zabili, kdyby vás za to nemohl stihnout trest? Píše se rok 1892, Oscar Wilde je hvězdou Londýna a slaví obrovský úspěch se svou hrou Vějíř lady Windermerové. Projevy přízně a uznání neberou konce, a tak se Oscar jednoho večera rozhodne sezvat blízké přátele na opulentní oslavu. Pro pobavení vznešené společnosti pak navrhne společenskou hru Na vraždu. Vyzve všechny hosty, aby každý z nich napsal na kousek papíru jméno toho z přítomných, kterého by zavraždil, měl-li by jistotu, že nebude nikdy odhalen. Zdánlivě nevinná zábava má však netušené pokračování. Členové samozvaného „kruhu smrti“, mezi nimiž pochopitelně nechybí Arthur Conan Doyle a básník Robert Sherard, se totiž den po oslavě dozví, že první ze zvolených obětí byla skutečně nalezena mrtvá. Všichni dobře vědí, že vrahem je jeden z nich – a že lístků se jmény bylo čtrnáct… Oscar Wilde se tedy znovu pouští do vyšetřování, jehož peripetie ho zavedou mezi politiky, do divadla a dokonce i do boxerského ringu. Tam všude se totiž spřádaly tajné vášně, jež daly do pohybu děsivou sérii zločinů. Otázkou zůstává, jestli stihne Oscar vypátrat vraha dřív, než se sám stane jeho obětí. (Založil/a: lera)

Anael
  12. 2. 2013, 15:55
Musím říct, že mě kniha nezklamala. Bála jsem se, protože Vraždy za svitu svíček mě nadchly. Opět bylo do děje zapojeno více postav a povětšinou to byly skutečně známé tváře, například tvůrce Drákuly, Conan Doyle apod. Kniha se četla v podstatě sama, ale musím říct, že závěr mě zas až tak nepřekvapil. Přesto jsem z knihy nadšená, takže opět 5 hvězdiček.
Noctua
  6. 11. 2012, 12:43
Na druhou knihu ze série Oscar Wilde jsem se moc těšila. Mohu říct, že se mi kniha líbíla, ale ne zas tak moc jako Vraždy za svitu svíček. Možná proto, že čtenář nemá k dispozici všechny střípky vyšetřování, jako hlavní hrdina, takže nemá možnost se dobrat nějakého odhalení, alespoň v případě, že by byl stejně důvtipný jako OW. Oscar Wilde sice neztrácí svojí noblesu, ale maličko přeci jenom působí jako domýšlivý nabob. Tak tomu v první knize nebylo a bylo to lepší. Není se co divit, že ho chce tentokrát někto zavraždit. Myšlenka "hry na vraždu" je pěkná. Konečné objasnění prolínajících se vražd a záhadných úmrtí je nápadité, ale.... něco tomu prostě tentokrát chybí. Co mě potěšilo - malá úvaha v závěru knihy o tom, kdo je a kdo není gentleman.
Tamaruška
  17. 1. 2017, 23:10
Ještě jednou bravo, pane Brandrethe! Kniha byla stejně čtivá jako ta předchozí, Oscar samozřejmě nezklamal a finále bylo grandiózní, pro mě velmi překvapivé. První díl se mi asi líbil o něco více, v Kruhu smrti mi docela vadila jak postava vypravěče - pana Sherarda (hlavně jeho posedlost Constance) a taky Conan Doyle. Oba mi v této knize přišli nudní, Doyle se o nic významného nezasloužil a Sherard byl opět jen Oscarův ocásek, v celé knize řekl asi 5 vět, když moc. Líbili se mi bratři Douglasovi, především Bosieho jsem si přesně takto představovala :)