Kletba porodní báby

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3570-7

Knižní klub (2012) 978-80-242-3570-7 624

Čtvrtý díl německé tetralogie z temného středověku.

Uplynulo téměř pět let od Christianovy smrti a Marta i Lukas stále ještě trpí ztrátou milovaného muže a přítele. Navíc se nezadržitelně blíží den, kdy vládu v Míšeňské marce převezme krutý Albrecht, nejstarší syn markraběte Oty. Navzdory hrozícímu nebezpečí nechtějí Marta a Lukas prchnout, protože musí plnit Christianův odkaz a starat se o skoro už dospělé děti. Klára se má provdat, přestože je tajně zamilovaná do markraběcího mladšího syna a Thomas sní o tom, že se připojí ke křížové výpravě císaře Barbarossy směřující do Svaté země… (Založil/a: lera)

Jadelaine
  27. 4. 2016, 11:27
Čtvrtý díl série o porodní bábě se mi líbil zatím asi nejvíc z celé ságy. Spousta děje, boj o moc, intriky, násilí a sex. Chvílemi mi stylem vyprávění kniha připomínala Píseň ohně a ledu. Škoda, že k předchozím částem ságy mám spoustu výhrad.
melilotka
  31. 12. 2012, 10:23
I u čtvrtého dílu ságy o porodní bábě platí to, co u předchozích třech dílů. Příběh má tempo, téměř žádná hluchá místa a ještě se u něj člověk vzdělá trochu v oblasti středověké historie. Od knihy se nelze odtrhnout. Mně už zbývá jen počkat do jara, kdy by měl česky vyjít závěrečný pátý díl :-)
safety
  31. 1. 2014, 16:14
kniha má spád, je napínavá a hluchá místa tu skutečně nejsou.. jednu hvězdičku ale musim ubrat, bo mě nebavila část na Křížové výpravě...
potvurka.eva
  3. 5. 2016, 15:15
I čtvrtý díl byl napínavý a čtivý, ale osobně mě moc nebavily pasáže o křížové výpravě,proto mínus jedna hvězda.