Hrob tetovaného

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

BB art - 2007
ISBN: 80-7341-982-3

BB art (2007) 80-7341-982-3 359

Prudké letní lijáky bičující kopce anglického Lake Districtu odplaví staré nánosy rašeliny a obnaží bizarně tetované tělo. Spolu s ním ožije staletí starý příběh o legendárním masakru na Pitcairnu. Co když Fletcher Christian, první důstojník osudem těžce zkoušené Bounty, svou smrt pouze předstíral, aby se mohl tajně vrátit domů? V Lakelandu žije mýtus o tom, že uprchlíka ukrýval proslulý básník a zároveň Fletcherův přítel z mládí William Wordsworth a že jeho příběh využil k napsání epické básně, kterou nemohl za svého života zveřejnit, pokud nechtěl propadnout hrdlem. Odbornice na Wordsworthe Jane Greshamová chce znát pravdu. Jak zjišťuje nová fakta, začnou se kolem případu hromadit vraždy. Na půvabném pozadí anglického Lake Districtu se odehrává drama, dvě stě let stará legenda náhle začíná ohrožovat lidské životy, protože jestli báseň skutečně existuje, má hodnotu přes milion liber. (Založil/a: skjaninka)

Pend
  1. 6. 2013, 5:36
Moje první setkání s McDermidovou. Celkem pomalý začátek, z pátrání po Fletcherovi se stává docela drsná detektivka, ve které jde navíc o nález mimořádné hodnoty.
Janina84
  18. 7. 2011, 12:15
Začátek dost rozpačitý, dokonce jsem díky tomu knihu na čas odložila a vrátila se k ní až po pár měsících. Přesto, že se děj nakonec rozjede, kniha mne nezaujala tolik jako jiné od McDermidové.
Réz...
  15. 7. 2011, 20:07
Kniha je čtivá, začátek sice trochu nuda, ale někdy v polovině to začne být poměrně zajímavé :) A konec mě docela dostal. Vlastně docela dost. :) Těším se na Poslední pokušení od Val, které tu na mě číhá už pár let. :) Hrob tetovaného stojí za přečtení :)