Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Město na dně mořském

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Město na dně mořském Originální název: Město na dně mořském

Nejnovější vydání:
Zmatlík a Palička - 1939
Počet stránek: 176
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Zmatlík a Palička (1939) 176

Hlavním hrdinou knihy je 16. letý švédský mládenec Erik, jehož otec odjede lodí Jih k jižnímu pólu. Tam se má zkoušet nový vynález inženýra Hansena na získávání elektřiny z ovzduší a její další bezdrátový přenos. Loď Jih se ale ztratí. Erik dokáže, že jde o spiknutí v čele s jistým „Všemocným“. Je vypravena válečná loď s ponorkami, která má zasáhnout a osvobodit zajaté…

Plný obsah (pozor spoiler!):
… Erik cestou na lodi odhalí další nebezpečí a zachrání posádku. Po příjezdu na místo zmizení lodi Jih nalezne flotila jen ostrov s vyhaslou sopkou. Flotila je terčem útoku a výhružek a přijde o letadlo a ponorku. Při vysazení na ostrov Erik prokáže, že jeho otec zde byl. Proti flotile stojí Všemocný, dříve železářský inženýr, který ukradl vynález pevné oceli, ve spojení s pomateným vynálezcem, profesorem Gaminem, který vynalezl pevné sklo. Díky nálezu zlaté žíly dokáží najmout zločince na spolupráci a za pomocí otroků vystavět podmořské město. Další vynález profesora Gamina, smrtící paprsky, není zatím plně nefunkční, k funkčnosti mu chybí elektřina zajatého inženýra Hansena, který svůj vynález odmítá i přes mučení vydat. Všemocný se na tento vynález smrtících paprsků spoléhá a chce pomocí nich vládnout světu.
Erik se tajně vydá na ostrov nalézt otce a podaří se mu proniknout do kráteru sopky, kde nalezne vchod do podmořského města a zajatce z lodi Jih včetně svého otce. Podaří se mu vrátit na flotilu a vyslané komando zachrání zajatce a otroky. Profesor Gamin ale konečně přišel na způsob, jak vytvářet paprsky i bez vynálezu inženýra Hansena. Než ale může Všemocný a profesor Gamin s vynálezem cokoliv udělat, zaútočit na flotilu a pak i na celý svět, zasáhne náhoda ve formě sopky a ta zničí podmořské město i s obyvateli.

Kniha je silně inspirována knihami Jana Trosky, knihou Paprsky inženýra Garina a Verneovými knihami Vynález zkázy a Ocelové město. (Založil/a: Snicketka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace