Utajené životy slavných Čechů

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Brána - 2012
ISBN: 978-80-7243-590-6

Brána (2012) 978-80-7243-590-6 176

K. H. Mácha, Viktor Dyk, S. K. Neumann, Jiří Karásek ze Lvovic jsou postavy známé ze školních učebnic. Vedle nich vystupují i pozapomenutí muži – V. D. Lambl, Jakub Seifert, Arthur Breisky, či J. L. Turnovský. Za jejich učesanými životopisy se skrývají dramatické osudy a samozřejmě také ženy. Jen ty dokázali milovat, zrazovat i nenávidět, stejně jako vášnivě zbožňovali literaturu, medicínu, či herectví. Ledacos zůstalo skryto, ale to, co šlo poodhalit, představuje tato kniha. Nechce je však skandalizovat, nýbrž představit jako nevšední osobnosti minulosti. Ani v předchozích dvou stoletích se totiž nevyplácelo vymykat se průměru – a právě o tom nejvíce hovoří jednotlivé příběhy. (Založil/a: Uzavřený_účet_9045)

Alča25
  30. 4. 2013, 8:48
Nemůžu říct, že by mě tato kniha obohatila o nějaké převratné vědomosti... Je to spíš takový historický bulvár.
rezyna
  12. 6. 2013, 9:55
Alča25-já se ale obávám, že by to byl historický bulvár ve chvíli, kdyby se ty kapitoly nevěnovaly také práci těch lidí, ale je to věc názoru.
Každopádně to není literatura faktu, záměrně, protože s takovou knihou by mě vydavatel poslal se nechat "vyfotit":-)