Vraždění stínů

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

BB art - 2003
ISBN: 80-7257-936-3

BB art (2003) 80-7257-936-3 374

Oběti sériového vraha ze Skotské vysočiny se liší jeden od druhého téměř vším, což hrdince, psycholožce Cameronové, znemožňuje s případem hnout. Společné mají jen to, že píší kriminální romány, v nichž si předpověděli způsob smrti. Doktorka Cameronová to bere za jeden z běžných případů, dokud si neuvědomí, že i její snoubenec píše thrillery a mohl by být na řadě... (Založil/a: skjaninka)

Barabura
  21. 5. 2012, 14:13
Moje první knížka od paní McDermid a moc se mi líbila. Povahy lidí popisuje způsobem, že nechá hlavního hrdinu popsat svoje pocity z popisované osoby. Velice rychle potom člověk pronikne do povahy popisovaného. Zvláštní, ale účinný způsob.
Asi si překladatel plete mrazák a ledničku, páč šalotka se rozhodně nedává do mrazáku a hlavně ze surovin z mrazáku se teda rozhodně hned po vyndání nedá připravit večeře.
Lidi se tam pořád šklebí a ušklíbají, a to i v situacích, které tomu neodpovídají. Pár takovej divností, kterejch sem si všimla, ale myslím, že to je překladem.