Pérák

Druhé město - 2016
ISBN: 978-80-7227-387-4

Druhé město (2016) 978-80-7227-387-4 118
Druhé město (2008) 978-80-7227-267-9 118

Petr Stančík se ve své próze originálním způsobem ujal protektorátní městské legendy o superhrdinovi vzdorujícím nacistům a nabízí skvělou kombinaci napínavého příběhu, historického poučení a přesně odměřené dávky humoru.
Nadnášejí létající talíř tibetští mniši? Jak skončí apokalyptický silvestr s jedlým nábytkem u Hermanna Göringa? Je atentát na Heydricha komplot svobodných zednářů? Proč raketová nadžena Valkýra nosí v ňadrech magická oka? Podaří se zničit obrněnou tramvaj Feuerwanze? Namaloval Adolf Hitler kubistický obraz? Na všechny otázky odpoví Franta Pérák, jediný superman českých dějin. Němci si to odskáčou... (www.kosmas.cz) (Založil/a: TerkaBerka)

Ursulus
  12. 11. 2016, 10:32
Místy zábavné, to ano, ale celkově je pro mě tato kniha zklamáním. Cením si námětu i grafické úpravy knihy, nicméně obsah daleko zaostává za formou. Marginálie sice zpestřují čtení a občas přinášejí zajímavý fun fact, ale někdy jsou dost zbytečné a zatížené autorovými názory.
Nejzajímavější je pro mě kapitola odhalující původ Péráka, ostatní epizody neoplývají náročnou zápletkou. Naopak všechen děj je přímočarý a jde až na dřeň.
Odpočinková beletrie na zkrácení podzimního večera, nicméně, kdo si chce Péráka skutečně užít, ať si pustí Trnkův krátký film nebo vyhledá povídku Jana Weisse.
Huntress
  26. 8. 2013, 22:18
Vskutku zábavná kniha plná absurdních situací a humoru. Dozvíte se vše o sexu s valkýrami a také o technice správného hajlování. To vše doplněno vkusnou dobovou reklamou.