7 dní hříchů

7 dní hříchů

Podtitul: Román o zradě, lásce, přátelství

Originální název: 7 dní hříchů
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1627-6

Fragment (2012) 978-80-253-1627-6 238

V knize autor Josef Urban který je mj. také autorem Habermannova mlýna, popisuje české pohraničí, rok 1945.

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi v poválečném Česku.

Útěk mladé ženy českého lesníka je zahalen tajemstvím. Jen ona sama ví, kdo a proč ji pronásleduje. Její svědectví by jí mohlo stát život... Po jejích stopách se vydávají manžel a bratr, Čech a Němec, které svedl dohromady konec války a osud štvanců. Jeden chce zachránit své manželství, druhý hledá po návratu z fronty smysl života. Sedm dní trvající cesta se stává symbolem vzájemného hledání a touze po ztraceném domovu.

Kniha je předlohou stejnojmenného filmu, jehož premiéra je plánována na 1. 11. 2012. (Založil/a: Harfíci)

smajlinka
  23. 5. 2014, 11:54
Tak jsem viděla nejprve film a musím říct, že jsem ráda, protože jsem si pak mohla lépe představit některé pasáže, které se mi hůř četly. Nejvíc se mi asi líbily vzpomínkové pasáže. Autorovi "fandím", že se pouští do těchto kontroverzních témat naší historie, stále je to potřeba,v současnosti možná o moc víc než dřív. Čtyři hvězdičky za to, že se mi, jak už jsem napsala,některá místa nečetla moc dobře
Francesco
  24. 1. 2014, 8:22
Úžasná kniha, která do podrobných detailů popisuje první dny po skončení druhé světové války v Sudetech. Film jsem neviděl a po přečtení knihy už o tom ani nepřemýšlím. Raději si děj představuji v hlavě. Knihu doporučuji, pěkně se čte.
Illaa
  7. 3. 2013, 11:24
Kniha se mi moc nelíbila, přišla mi zbytečně strohá a úsečně napsaná. Vadilo mi tam především to, že autor nešel pořádně do hloubky popisu povah či situací, což ve mně nevyvolávalo moc emocí. Navíc se tam některé situace velice opakovaly, takže o velkém ději se mluvit nedá. Vím, že je to kniha napsaná ze svědectví skutečných událostí, ale i tak si myslím, že by kniha mohla být o něco více poutavá. Proto hodnotím jen jednou hvězdou.
eval
  25. 8. 2013, 19:20
První dny po konci 2.sv.války v českém pohraničí - téma, o kterém bylo napsáno dost málo knih. Proto zajímavé už jen různými detaily, o kterých se ve školách neučilo. Škoda,že je to napsané trochu těžkopádně a odtažitě...až v druhé půli a spíše ke konci se to trochu zlepší.