Vzdálená ozvěna

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-067-2

BB art (2007) 978-80-7381-067-2 454
BB art (2004) 80-7341-185-7 359

Jsou čtyři hodiny ráno uprostřed prosince, sníh pokrývá celé město St. Andrews. Student Alex Gilbey právě klopýtá se třemi svými nejlepšími přáteli domů z večírku, když narazí na tělo mladé ženy. Rosie Duffová byla znásilněna, pobodána a ponechána svému osudu na dávném hřbitově Piktů a jedinými podezřelými se stanou čtyři mládenci umazaní její krví.
O dvacet pět let později místní policie znovu otevírá staré případy. Spolu s dalšími nevyřešenými vraždami se vrací k vyšetřování případu Rosie Duffové. Ale i někdo jiný dospěl k vlastnímu názoru, jak by měla fungovat spravedlivost. První člen původní čtveřice umírá při podezřelém požáru svého domu. Další se brzy nato stává obětí podivného vloupání. Nejvíc ze všech se bojí Alex. Někdo se mstí za Rosii Duffovou. Musí odhalit starou pravdu, dřív než se sám stane příští obětí. (Založil/a: skjaninka)

kiky
  15. 10. 2013, 22:37
Musím říct, že tato knížka je jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla. Děj nevázne, ani chvíli se nenudíte :). Vše je do detailů promyšlené. Hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala :)). Všem doporučuju ;).