Můj bratr papež

Originální název: Mein Bruder, der Papst

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0551-7
Vyšlo jako e-kniha

Portál (2013) 978-80-262-0551-7 288 Vyšlo jako e-kniha. e-book (epub)
Portál (2013) 978-80-262-0550-0 288 Vyšlo jako e-kniha. e-book (pdf)
Portál (2013) 978-80-262-0552-4 288 Vyšlo jako e-kniha. e-book (mobi)
Portál (2012) 978-80-262-0161-8 288

Nikdo nezná papeže Benedikta XVI. lépe než jeho bratr Georg. V obsáhlém rozhovoru vypráví o dětství a mládí, které spolu strávili v několika bavorských maloměstech, když tatínek, povoláním policista, musel poměrně často měnit působiště. Hovoří o nástupu nacismu a společném povolání obou chlapců ke kněžství, o létech hnědé totality strávených v semináři i o prvních kněžských létech v nově budovaném poválečném Německu. Zatímco Georg se později dal na dráhu církevní hudby, jeho bratr Joseph byl skvělým teologem a záhy se stal profesorem a jednou ze zářivých hvězd německé předkoncilní a koncilní teologie a později intelektuální oporou papeže Jana Pavla II. Hlavní důraz knihy spočívá na popisu toho, co předcházelo Ratzingerovu jmenování kardinálem a papežem, přičemž právě válečná léta jsou nejzajímavější částí knihy. Kniha je psána pro zájemce o život a dílo papeže Benedikta XVI. (Založil/a: al-ma)