Drát v srdci

BB art - 2004
ISBN: 80-7341-325-6

BB art (2004) 80-7341-325-6 357
BB art (2003) 80-7341-012-5 317

Již nějakou dobu jsou na různých místech v zemi pohřešovány nezletilé dívky, které mizí za záhadných okolností. Všeobecně se má za to, že se jedná o běžné útěky z domova, za zajímavějším životem, za světly velkoměsta. Ztrácejí se beze stopy a již nikdy se neobjeví. Jednotlivé případy nic navzájem nespojuje - jen osoba vraha, jehož okouzlující zevnějšek skrývá pokřivenou mysl. Nikdo se nedokáže vžít do duševního světa sériových pachatelů vražd tak dobře jako psycholog doktor Tony Hill. Jakožto metodický vedoucí školení příštích "profilérů", policejních pátračů majících se v budoucnosti zabývat portréty pachatelů, zadá svým žákům cvičný úkol: po seznámení s detaily za použití nově osvojených technik zjistit, zda mezi zmizeními nezletilých dívek existuje spojitost. Jen jediná žákyně, policistka Shaz Bowmanová, přijde s ucelenou teorií, ale stane se terčem posměchu kolegů... až do chvíle, kdy vrah udeří a zabije a zohaví jednoho z jejich řad. Je možné, že by její šokující podezření bylo pravdivé? Vražda v jeho nejbližším okolí vyprovokuje Tony Hilla k aktivitě. S pomocí své dávné spolupracovnice, policejní důstojnice Carol Jordanové, zahájí kampaň psychologického nátlaku, který má dostat pachatele do úzkých, do bodu, kde až příliš snadno dochází k výměně rolí. (Založil/a: skjaninka)

Pend
  15. 6. 2013, 9:40
Druhá kniha s Tony Hillem a Carol Jordanovou. Upřímně řečeno jedna z nejdrsnějších detektivek,jaké jsem kdy četl. Každá chyba policistů je potrestána, McDermidová klidně nechá zemřít několik zásadních postav (kromě ústřední dvojice). Akorát mi vadilo, že identitu pachatele znáte od samého začátku a pak jen sledujete, jak se k němu snaží dostat. Rozhodně hodlám přečíst další knihy této série.
Macinkacz
  26. 5. 2015, 16:55
Tohle byla má první přečtená kniha od této autorky. Pokud si vzpomínám, dostala jsem jí k 16tinám, tenkrát sem přečetla bezmála 20 stran, na tenhle věk to prostě nebylo ke čtení. Ovšem v knihovně zůstala (stále je) abych si ji mohla přečíst o 4 roky později a řekla ... "WAU, musím mít další knihy" a nechat zemřít ústřední postavy, a ještě kladné ke všemu, to chce sakra dost odvahy a kuráže... :-)