Piráti! Dobrodružství s vědátory

Piráti! Dobrodružství s vědátory

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-171-0

Jota (2012) 978-80-7462-171-0 184

Ještě nikdy od dob, kdy byl napsán Moby Dick... Ne, ještě nikdy od Ostrova pokladů... Ne, dokonce ještě nikdy od příběhu o Jonášovi a velrybě nevznikla žádná námořní sága, která by se vyrovnala knize Piráti!

Hlavním hrdinou eposu je nejúžasnější mořeplavec všech dob, nezapomenutelný Pirátský kapitán, který má podivuhodnou schopnost udržet si svůj plnovous vždy hedvábně jemný a skvěle upravený i přesto, že tráví celé měsíce na moři.

Hnán obavami, že jeho pirátskou posádku už začíná nudit lelkování na pláži, pomrkávání po krásných divoškách a marné pokusy postavit si skákací hrad z medúz, rozhodne se Pirátský kapitán, že je nejvyšší čas vyrazit na dobrodružnou výpravu.

Při pátrání po ohromné zlaté kořisti omylem napadne loď Beagle s mladým Charlesem Darwinem na palubě a spolu s ním pak vede svou lotrovskou posádku z exotických Galapág do mlhou zahalených ulic viktoriánského Londýna. Tam se piráti setkají s děsivými vraždami, mizejícími dívkami, radioaktivními slony i samotným svatým Duchem.

A to není ani zdaleka vše….. (Založil/a: Harfíci)

Gideon Defoe Gideon Defoe
*1975

VenDulin85
  24. 4. 2016, 14:32
Ze začátku jsem si říkala, že to je úplně nehorázná blbina, největší, co jsem kdy četla . Ale pak mě ty vršící se blázniviny začaly drtit a když jsem dospěla k učení vázání uzlů v kajutě, kapitulovala jsem. Škoda, že Defoe nezískal onu dívku, jeden mu i držel palce.