Smrt nosí rudé škorně

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3493-9

Knižní klub (2012) 978-80-242-3493-9 288

Děj historického dobrodružného románu s detektivní zápletkou se odehrává ve středověké Praze na podzim roku 1396. Hlavním hrdinou je Václav, podrychtář Starého Města pražského, který stojí před nesnadným úkolem: vypátrat vrahy mladého pána Jindřicha Bludovského, zavražděného přímo na tržišti. Navíc hodlá najít ukradenou truhlu s penězi velkokupce Ebrlina, která zmizela v době vraždy. O nebývalé starosti má tedy Václav postaráno, zvlášť když čelí stálým nesvárům staroměstských občanů, v opuštěném domě u hřbitova straší a každou chvilku přispěje svou troškou do mlýna i Václavova manželka... (Založil/a: lera)

Zany
  4. 1. 2016, 12:08
Docela se mi to líbilo. Je znát, že autor hodně využíval Tomkův místopis Prahy, takže se postavy pohybují v reálných místech a i jejich jména bychom zřejmě našli v historických pramenech. Snaží se používat i dobového jazyka, i když ne vždy se mu to stoprocentně daří (občas mu postavy sklouznou do současného jazyka).
Dumbicek
  17. 12. 2015, 12:35
Celkem příjemné čtení. Sice mi trvalo než jsem se s žila s použitou slovní zásobou, ale pak se to četlo jedna radost. Pan Václav měl moje sympatie už od prvních stran. Navíc se mi líbilo v jakém prostředí se děj odehrává.
Noctua
  28. 1. 2013, 18:56
Nenáročná kniha vzhledem k příběhu, docele náročná kniha na čtení s velkou spoustou staročeských výrazů. Ale hlavně výborná zábava. Já jsem se opravdu moc dobře bavila a držela palce podrychtáři Václavovi od začátku do konce. Kniha je výborná pro ty, kdo se chtějí nechat pobavit a netouží po složitostech a filosofii. Doufám, že má pan Hrdlička plnou hlavu podobných nápadů a potěší nás nějakou další staročeskou taškařicí za pár grošíků :-)