Biggles a bitva o Anglii

William Earl Johns William Earl Johns
*05.02.1893 - †21.06.1968

Vojtik69
  5. 1. 2015, 20:07
Věděl jsem, že se jedná o knihu pro mládež a počítal jsem s tím, když jsem se ji chystal číst. Ale i tak mi začátek připadal ohromně naivní, propagandistický a zjednodušující. Bitva o Anglii prostě nefungovala tak, že se pár pilotů sebralo a najednou někam letělo... Ale po několika kapitolách jsem na tuto hru tak nějak přistoupil a jako oddechovka se mi to začalo líbit. Uvědomil jsem si, že odmyslím-li si úvodních pár kapitol, je to vlastně ten typ četby, který se mi jako dítěti líbil. Takže i přes to, co se mi dnes nelíbí musím dát 4 hvězdy!
PS: Vydání z roku 1994 je plné překlepů, o naprosto chybějící estetické úpravě ani nemluvě...
zdeny99
  28. 9. 2015, 13:18
Jeden schválně rozstřílí své letadlo. Druhej to autem napálí do kantýny a pak se novém oddílu ohlásí tak, že přijede v tanku, který neumí řídit. A to je jen výčet skvadry, které musel Biggles s Algym šéfovat. Na to že Johns vycházel ve svých knihách z reálných skutečností, tak tentokrát jistě zvítězila jeho fantazie. A oproti jiným jeho knihám, kde je souvislý příběh, tak zde je každá kapitola úplně o něčem jiném. Jsou to takové vymyšlené dobrodružné povídky. [25. přečtení, 12. hodnocení, 2. komentář, 82%]