Kompars

Kompars Originální název: Extras

Triton - 2012
ISBN: 978-80-7387-570-1

Triton (2012) 978-80-7387-570-1 328

Čtvrtá kniha série Oškliví.
Neviditelná, nebo populární – co je horší? V předchozích třech knihách tetralogie jsme sledovali příběh dospívající dívky Tally Youngbloodové. V poslední knize jsme byli svědky šílené války, po níž nastala duševní smršť – a lidé i svět se změnili. Novou hrdinkou příběhu se stává Aya Fuseová. Žije ve městě, které zvolilo reputační ekonomiku. Postavení všech je určováno obličejovým indexem: čím vícekrát se váš obličej nebo jméno objeví v médiích, tím vyšší index získáváte, a tím víc od města dostáváte – od kvality bydlení až po tzv. díru ve zdi, která poskytuje vše, co člověk k životu potřebuje. Aya Fuseová je mimořádně nadanou práskačkou, což je obdoba investigativního novináře, neustále hledajícího něco mimořádného. Díky své zvědavosti se jí podaří dostat do skupiny dívek, které v tajnosti provádějí šílené triky. Ale Uličnice skrývají něco ještě mnohem většího – výbušný objev, který by mohl navždy změnit tvář nového světa. (Založil/a: lera)

Scott Westerfeld Scott Westerfeld
*05.05.1963

Nikiss
  9. 2. 2013, 21:18
Záverečný díl se mi líbil o trochu míň, než tři předchozí, hlavně ze začátku. Pak se ale příběh rozjel celkem naplno a kniha si ode mě nakonec vysloužila 4 hvězdičky :)