Mlok 2012

Mlok 2012 Originální název: Mlok : sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 2012

Cena Karla Čapka - 2012

Cena Karla Čapka (2012) 380

Nová sbírka české sci-fi a fantasy prozrazuje, že známe vítězné autory a jejich práce. Už tradičně: tři mikropovídky, pět krátkých povídek, pět povídek a jedna novela… Co budeme číst? Gamesák a ďábel, blokované vzpomínky, oběti ve jménu kosmonautiky, život v dálniční koloně, obětování dítěte, dobro v hlubině planety, veterán, dívka a kosmické závody, tajemství pouťové atrakce. V Praze s andělem (udržujme apokalypsu), víly ve službách teroristů, ekologie na hraně katastrofy, exorcismus, zabijácký virus a nová naděje, návrat k člověčenství… …to všechno a ještě mnohem víc na vás čeká v téhle knize, v podání autorů, kteří už jsou, nebo se možná brzy stanou, legendami. (Založil/a: Snicketka)

Breath
  27. 4. 2015, 21:20
Ohodnotím povídky, které mě zaujaly :). Povídka Muž ve vzduchoprázdnu mě hořce pobavila, Cestopis začínal parádně, ale konec se mi moc nelíbil. Čekala jsem, co z toho bude a nebylo z toho nic. Ruské kolo - úžasné, trochu strašidelné a moc hezké. Povídky se mi líbily všechny, ale kdybych si měla volit, vybrala bych Psí počasí - ujíždím na postkatastrofických příbězích. A Cvrček v krabičce taky nebyl špatný - jen ne úplně můj styl :).