Pohádky po telefonu

Poprvé vydáno celosvětově: 1960

Lika klub - 2012
ISBN: 978-80-86069-72-2

Lika klub (2012) 978-80-86069-72-2 188

Italského autora, nositele Andersenovy ceny, není třeba českému čtenáři představovat - tedy pokud je mu víc než třicet let. Tolik let totiž uplynulo od vydání jeho slavné knihy Pohádky po telefonu. 63 krátkých, ale vždy vtipných, moudrých a originálních pohádek nyní vychází znovu, ovšem se zcela neobvyklým ilustračním doprovodem. Nakladatelství LIKA KLUB se k vydání této knihy spojilo s organizací CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM a jejím prostřednictvím oslovilo děti z celé republiky, aby si pohádky ilustrovaly samy. Z více než 1200 ilustrací pak byly vybrány ty nejzajímavější a díky kouzelné grafické úpravě knihy se jim dostalo profesionálního zpracování. Vznikla tak veselá barevná kniha, plná legrace, nápadů a radosti. Kdo by si nechtěl číst o paláci ze zmrzliny či o bonbonovém dešti, koho by nezajímaly příběhy o holčičce, co pořád padala nebo o klukovi, který stále něco ztrácel... Krátké pohádky jsou zvláště vhodné pro čtení dětem nebo pro začínající čtenáře. (Založil/a: omar)

Gianni Rodari Gianni Rodari
*23.10.1920 - †14.04.1980

omar
  6. 10. 2012, 8:09
Kniha, na které vyrůstala celá naše generace je konečně zpět! Trvalo nepochopitelných 20let, než se dočkala nového vydání.
Naštěstí výsledek je znamenitý. Nádherné ilustrace, plné dětské fantazie i šikovnosti, přitažlivé grafické zpracování, kvalitní papír, vazba. Vše na hony vzdálené kýčovitosti.
O kvalitě jednotlivých pohádek je zbytečné se rozepisovat. Kdyby nic jiného, tak věčná výmluva rodičů na nedostatek času zde neplatí. Pohádky jsou krátké a děti určitě udrží pozornost při poslechu či čtení.
Vřele doporučuji a moc chválím nakladatelství LIKA KLUB za jejich počin.