Psychologie gamblerství

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Aleš Čeněk, s.r.o. - 2008
ISBN: 978-80-7380-074-1

Aleš Čeněk, s.r.o. (2008) 978-80-7380-074-1 288

Od devadesátých let minulého století vzrostl v naší republice významně počet osob čelících rizikům hráčské závislosti. Předložená kniha se pokouší vyslat nové signály zejména lidem, kteří si neuvědomují či podceňují možnost vzniku gamblerství a na četných poznatcích získaných z výzkumů dokladuje rizikovost tohoto celospolečensky vysoce nebezpečného jevu, jehož aktuálnosti neodpovídá stav připravenosti a schopnosti tomuto nebezpečí aktivně čelit. Kromě řady informací obsahuje i diagnostické nástroje, pomocí nichž si může každý hráč sám ověřit, zda se například nenachází již ve stadiu patologického hráčství. Kniha renomovaného psychologa vyplňuje mezeru v nepříliš rozsáhlé oblasti publikovaných informací určených laické i odborné veřejnosti. doc. PhDr. Pavel Prunner, CSc. (*1955) Autor působí od osmdesátých let jako vysokoškolský pedagog, poradenský psycholog a soudní znalec v oboru psychologie. Po roce 1990 začal využívat svých odborných zkušeností i v oblasti personálního managamentu jako externí psycholog u řady českých firem. Pro Ministerstvo spravedlnosti realizuje od roku 2002 psychodiagnostické testování budoucích soudců a státních zástupců, obdobné testování provádí i pro Prezidium exekutorské komory. Je autorem a spoluautorem četných odborných publikací a po celou dobu své profesní kariéry se významně věnuje i popularizační činnosti. (Založil/a: Hannie)

Pavel Prunner Pavel Prunner
*??.??.1955

tom.ranar
  16. 6. 2015, 20:27
Tato publikace je velmi obsáhlá a podrobně rozpracovává problematiku patologického hráčství. Domnívám se, že doc. Prunner patří v této oblasti k našim předním odborníkům. Kniha může posloužit jako výborný zdroj informací pro zpracování odborné práce, ale nijak to nesnižuje její srozumitelnost pro laickou veřejnost.