Velké dobrodružství Pepíka Střechy

Petrkov - 2016
ISBN: 978-80-87595-11-4

Petrkov (2016) 978-80-87595-11-4 216
Petrkov (2012) 978-80-87595-12-1 216

Pavel Čech patří v současné době k našim předním ilustrátorům. V jeho další knize, na které bez přestávky pracoval dva roky, se znovu objevuje řada motivů, které má výtvarník rád - ožívají tu jeho starší olejomalby, vracejí se konkrétní místa i postavy jeho z jeho knih O zahradě a Tajemství ostrova za prkennou ohradou. Současně je to příběh nový, kompakní a zcela svébytný. Čechova poetika získala další netušené fasety - po stáří a smrti pronikla do krajiny foglarovské oslavy klukovského snění také první křehká láska i touha najít své místo v nepřehledném světě. (Založil/a: Brembula)

navabaca
  14. 1. 2013, 16:44
Kouzelné dobrodružství Pavla Čecha, Pepíka Střechy, moje a dost možná i vaše, mi svým půvabem během čtení téměř vyráželo dech. V první polovině knihy jsem měl pocit, že čtu příběh o svém vlastním životě, ať už dětském či dospělém.
Závěr Pepíkova dobrodružství mě sice trochu zklamal, ale nakonec jsem ho uznal vhodnějším než ty, které s přibývajícími stránkami napadaly mě.
Lalaine
  23. 2. 2014, 9:07
Tuto knížku jsem si chtěla přečíst hlavně kvůli těm krásným ilustracím Pavla Čecha. A opravdu bylo nad čím se rozplývat. Částečně je kniha komiksem a částečně příběhem. Některé scény jsou dobarvené právě těmi ilustracemi a některé z nich jsou i děsivé. :-D Přesto bylo pro mě čtení Dobrodružství Pepíka Střechy velkým zážitkem! :) Pavel Čech příběh zasadil do opravdu krásného prostředí, které bych nejraději prozkoumala sama! :) Jsem ráda, že jsem se toho mohla s Pepíkem zúčastnit i přes ty stránky. :)
Nikyz
  12. 11. 2012, 9:58
Další nádherná kniha od Pavla Čecha, která zanechá stopu v srdci. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Napínavá, čtivá, milá…kouzelná. Doporučuji i jeho starší knihy, ze kterých v této knize budete poznávat některá místa a postavy. Všichni, kdo máte rádi tajemství a rádi vzpomínáte na dětství, hurá do čtení!:)
Vesi
  24. 3. 2016, 13:15
Úžasná kniha, nádherné ilustrace, jednoduše krása. Mám ji opravdu ráda, sem tam ji jen tak otevřu a podívám se na náhodnou stránku, jen abych viděla ty krásné obrázky. A Pepík je strašně sympatická postava... :)