Děti chovatelů slonů

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-06817

Argo (2012) 978-80-257-06817 386

Čtrnáctiletý Peter Fino žije poklidný život se svými dvěma sourozenci a nekonformními rodiči - tatínek je kněz dánské státní církve a maminka neobyčejný technický talent a milovnice hudby. Jednoho dne však oba dospělí bez vysvětlení zmizí a jejich potomci se ocitnou v ústavu, kde je až nezvykle přísně střeží sociální pracovníci a policisté. Dětem se však podaří krkolomným manévrem uniknout a všechny tři se vydávají po stopách zmizelých rodičů. Peter Hoeg, autor bestselleru Cit slečny Smilly pro sníh, se vrací v plné síle a opět nechává vyniknout své charakteristické znaky - neotřelý jazyk, podněty k přemýšlení, osvěžující humor a strhující děj. (Založil/a: soouwiczka)

teite
  29. 11. 2013, 21:00
Z autorových děl se mi toto asi líbilo nejvíce, příběh dosti lineárně plynul, je napsaná lehkou rukou, vtipná, postavy jsou sympatické.
jamalka
  6. 1. 2013, 11:46
Velmi příjemné čtení- vtipné, milé, dobrodružné, chvilkama nutící k zamyšlení.
Hledáte- li knihu u které strávíte pár příjemných hodin s úsměvem na rtech, pak tato je rohodně tím správným adeptem.
Nifrea
  17. 3. 2016, 18:54
Tak nějak nevím, co si o knize myslet. Ano, hezky se čte, je vtipná, občas vyskočí i nějaká ta zajímavá myšlenka, ale.... Nějak mě celou dobu provázel pocit, že by se prostě vůbec nic nestalo, kdybych to ani nedočetla a nějaká touha poznat, jak to všechno vlastně dopadne se taky jaksi neobjevila. Prostě takový nemastný, neslaný.
Pets
  12. 1. 2015, 0:06
"Dokud jsi v pokoji, jsi uvnitř, a dokud jsi uvnitř, jsi lapen. Dveře, které se ti pokusím ukázat, jsou jiné. Ty nevedou do žádné další místnosti, nýbrž z budovy ven."

Když jsem začala číst, fakt jsem se na toto dílo natěšila. Ale pak jsem (částečně vlivem okolností, ale i vlivem knihy) nedokázala toto natěšení udržet. Za mě nenadchne ani neurazí. Jako rozptýlení fajn, ale nějaká touha dočíst to do konce teda moc ne. Dočetla jsem to včera a vlastně už ani pořádně nedám dohromady, co se tam stalo. Ale zase když jsem se zrovna chvíli začetla, plynul text opravdu pěkně, to se musí nechat :)
Countee
  5. 10. 2013, 20:47
Poprvé jsem knihu začala číst asi před půl rokem, dostala jsem se na 120. stranu, podruhé jsem začala teď a ani na 250. straně jsem si nebyla schopna odpovědět na otázku, zda mě ta kniha baví, či ne. Tak jsem ji odložila, třeba jí dám někdy další šanci.