Já a štrůdl

Lika klub - 2011
ISBN: 978-80-86069-57-9

Lika klub (2011) 978-80-86069-57-9 224
Lika klub (2010) 224

Okamžitý úspěch prvního vydání a zájem o zakoupení filmových práv vyvolal už po několika měsících potřebu vydání druhého.
Hrdinka románu má svůj život pevně v rukou – jiné ruce totiž k dispozici nemá. Musí pečovat o nemocného manžela, vychovávat dospívající dceru, pomáhat dvěma dospělým synům, naslouchat pošetilé mamince a hlavně péct štrúdl, neboť právě ten je pro její rodinu už skoro dvacet let hlavním a jediným zdrojem obživy.
A jednoho dne se ten dosud dobře fungující stroj zasekne, lidé a věci přestanou dělat, co mají, a začnou dělat to, co by naopak vůbec dělat neměli. Manžel přestává mluvit, maminka se chce vdávat, syn se nechce, ale zřejmě bude rozvádět a velbloud z jihočeské farmy dokonce začne kousat...
Smutně veselý román pro ženy, které chtějí lépe porozumět svým mužům, a pro muže, kteří chtějí lépe porozumět svým ženám. (Založil/a: omar)