Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Shopping and Fucking

64%
3 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Shopping and Fucking Originální název: Shopping and Fucking

Nejnovější vydání:
Artur - 2012
ISBN: 978-80-87128-90-9
Počet stránek: 96
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 16x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Artur (2012) 978-80-87128-90-9 96

Hra patří k ikonám takzvané coolness dramatiky, jež koncem devadesátých let minulého století vnesla na evropská jeviště dosud tabuizovaná témata homosexuality, intimity, choroby AIDS, rodinného a vůbec mezilidského násilí malých komunit a explicitně zobrazovanou erotiku a sexualitu. Přes svou drsnost skrývá touhu po lepším světě a něžné lásce.
V překladu J. Sloupové vychází jako 98. svazek edice D. (Založil/a: al-ma)

(více)  

Štítky

více  
Mark Ravenhill Mark Ravenhill

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Preambule
80% 80% 80% 80% 80%
  31. 5. 2014, 14:21
Není to pěkné, nemá to krásná slova, je to plné nahoty a násilí a sexu. A přesto to nutí k zamyšlení, právě tím šokem z naprosté otevřenosti (která vlastně už v dnešní době ani není neobvyklá, jsou to devadesátky - ale i po tom desetiletí je to přesto pro mnoho lidí skandální).
V reakci na pana Oka musím jen dodat, že edice D od Artura se snaží dát čtenářům průhled do nejvýznamějších her, která tu byla. Nesrovnává autory, pouze podává výpověď o tom, co tu bylo a je ve světě dramatu.
"Civilizace jsou peníze. Peníze jsou civilizace. A civilizace - jak jsme se dostali až sem? Válkou, zápasem, zabij, nebo budeš zabit. A peníze - s těmi je to stejné, rozumíte? Získat je je kruté, těžké, ale mít je, to je civilizace. Pak jsme civilizovaní."
Brilantní, bestiální a ... mrazivé.
Veunek
20% 20% 20% 20% 20%
  25. 6. 2014, 15:46
Tak tuhle knihu jsem asi teda vůbec nepochopila. Zaujal mě její název, ale to je možná jediné, co je na té knize dobrého. Nechápu, že někdo dokáže vyplodit něco takového, že někdo druhý tu knihu schválí a někdo třetí ji vydá. Fakt nechápu. Horší knihu jsem zatím opravdu nečetla a kdyby se mě někdo ptal, o čem tahle kniha je, tak popravdě řeknu, že nevím. Protože opravdu nevím.
OKo
0%
  1. 11. 2013, 18:48
Nechal jsem se nalákat k přečtení knihy jejím názvem (můj názor: pro ženy jsou tyto dvě činnosti snad ze všech nejoblíbenější, muži si užívají přinejmenším tu druhou...)
Nicméně to pro mě byla první a zároveň poslední zkušenost s coolness dramatikou. To, že někdo něco takovýho napíše, bych ještě v dnešní zdegenerované společnosti pochopil. Ale to, že tento výplod choré mysli pana Ravenhilla nakladatelství Artur vydá ve stejné edici jako díla takových kapacit jako Karel Čapek nebo například Shakespeare, budu rozdýchávat ještě hodně dlouho.
Autor si zřejmě hraje na moderního přihřáteho markýze de Sade. Doufám, že skončí stejně jako on...