Kruh smrti

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-089-8

Jota (2012) 978-80-7462-089-8 360

Advokát Mikael Brenne je společníkem v úspěšné advokátní firmě a jedním z nejlepších soudních obhájců v zemi. Hans Mikkelsen alias Řek je profesionální kriminálník, který má prsty skoro ve všem. Mikael Brenne se zpočátku dívá na obhajobu Řeka jako na čistě rutinní práci. To, co začalo jako obyčejný soudní proces, se brzy ale ukáže být noční můrou. Aby se Mikael dostal pryč od svých vlastních problémů, rozhodne se pomoci muži, který byl před dvaceti pěti lety odsouzen za dvojnásobnou vraždu dvou dívek na ostrově Vestoy. Ten chce dosáhnout obnovení procesu. Mikael Brenne odjíždí na ostrov Vestoy bez víry, že by se mu obnovení procesu mohlo podařit. Brzy se však ukáže, že stará tragédie stále žije v myslích lidí na ostrově, a ne všichni jsou rádi, když se někdo prohrabuje ve starých tajemstvích. A Mikael Brenne, který si myslel, že jeho život už nemůže být horší, brzy zjistí, že se mýlil. Může být ještě horší. Mnohem horší…
edice: Nord krimi (Založil/a: al-ma)

Chris Tvedt Chris Tvedt
*??.??.1954

Kebab Bursa
  4. 1. 2015, 16:43
Severská klasika, taková střední třída. Nechybí drsné počasí, vůně moře, pár mordů, sociální problémy a silná osobnost. Tentokrát se nejedná o osaměle lovícího kriminalistu, ale o advokáta (původní povolání autora). Autor úspěšně spojil dva příběhy a nakonec vymyslel dokonce tři konce. Hezky mě povodil za nos. Mně bylo divný, že je ještě tolik stránek do konce a všichni už křičí: Máme vraha.
Rama Máslová
  25. 5. 2016, 0:25
Kniha je příjemná i napínavá oddychovka. Je čtivě psaná, čte se téměř sama a rychle. Pro mě nepředvídatelná, autor mě zdařile zaváděl a pletl. Konec překvapivý, ale trošku kýčovitý. Špatná nebyla, ale do oblíbených to taky nebude :-)