Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

"Spravedlnost" mocných

60%
3 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Podtitul: Kmotři a pěšáci českých mafií


Autor:
Originální název: "Spravedlnost" mocných
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Problematikou spojení policie a justice s organizovaným zločinem v ČR se zabývá kniha Petra Horálka „Spravedlnost mocných“ aneb Kmotři a pěšáci českých mafií. Zločiny policistů, policejní mafie, mlátičky a vrazi v uniformách, politické procesy v postkomunistickém státě, podivná stíhání a ještě podivnější rozsudky. Známé kauzy jiným pohledem - Stanislav Gross, Jiří Kajínek, Radovan Krejčíř nebo Vladimír Železný. Toto je jen malá ukázka kapitol, které se objevují v této knize. (Založil/a: roccia)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

roccia
60% 60% 60% 60% 60%
  11. 10. 2012, 18:12
Autor je velmi kritický, nebojí se kontroverzních výroků a používat vulgarismy. Nabízí se otázka, kde přišel k novým poznatkům, zda jsou ověřené a důvěryhodné. V každém případě dílo nabízí nový pohled na již známé kauzy.
InterDS
  23. 5. 2014, 14:01
Kniha je zajímavá, bohužel však i velmi neobjektivní - když autor souhlasí s osvobozujícím rozsudkem (např. u Karla Srby), bere soudní rozhodnutí jako důkaz nevinny obžalovaného. Když má však opačný názor, je osvobozující rozsudek důkazem (pochopitelně levicové) mafie (např. řada obžalovaných policistů). Podobná situace nastává i u hodnocení Ústávního soudu - ve sporu s exprezidentem Klausem je to arogantní moc, která chce ovládnout i politiku, ale v případě kauzy Hučín to byla jediná instance, která jednala správně a pana Hučína osvobodila. Občas se jedná o velmi úsměvné dedukce, při nichž je výrok Nejvyšší státní zástupkyně o provázanosti starostů a hejtmanů s místními podnikateli (což je i dnes ,,běžná praxe") je autorem pochopen jako ,,politická zakázka z nejvyšších míst"... podobně i obhajoba nevinného podnikatele Radovana Krejčíře, který je po svém úprku stíhán v JAR mimo jiné i za mučení a vraždu (zřejmě má pan Krejčíř pořádný pech, když čelí druhému politickému procesu v jiné zemi).
Pokud má autor ambici o nezaujatou a objektivní práci, neměla by být z jeho textu patrná politická orientace (autor se netají pravicovým zaměřením ve stylu klausovské ODS) - např. nerozumím tomu, jak se v tématu spravedlnost mocných dá umístit ,,boj proti globálnímu oteplení o 0,2 stupně". Nešťastný je také výrok v závěru knihy, kterým se ,,proslavil" Mirek Topolánek (,,osvětimská lež").
Kniha je určena pravicovým čtenářům, nezaujatí si z ní odnesou smíšené pocity.