Čekal jsem někoho většího

Poprvé vydáno celosvětově: 1987

Talpress - 2002
ISBN: 80-7197-190-1

Talpress (2002) 80-7197-190-1 239

Když Malcolm Fisher přejel v noci na opuštěné vesnické cestě jezevce, vůbec netušil, co jej čeká. Bohové z Valhally se na něj sesypali jako vosy, aby z něj vymámili prsten Nibelungů, který mu jezevec - v původní podobě obr Ingolf - těsně před svou smrtí předal. Malcolm tedy musí nejen vládnout světu, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale také odrážet rozezleného Wotana a jeho pomocníky. Jakmile se navíc ještě zamiluje, zdá se, že je svět naprosto ztracen... V příběhu vystupují známé i neznámé postavy valhallských bohů, duchů a entit, Dcery Rýna, Alberich se špatným zažíváním a pochopitelně též obyčejní smrtelníci.
Tom Holt pokračuje v germánské legendě tak, jak byste to rozhodně nečekali. A v jeho podání je těžké se tomu všemu nesmát. (Založil/a: Fabienne)

Tom Holt Tom Holt
*13.09.1961

Čtec
  18. 7. 2013, 4:17
Daleko lepší, než jsem čekal. Ohromně milá knížka. Hned po dočtení jsem začal zuřivě studovat germánskou mytologii, neboť jsem se zamiloval do Brunhildy :-)