Magie pro každého

Originální název: Magie pro každého

Epocha - 2012
ISBN: 978-80-7425-153-5

Epocha (2012) 978-80-7425-153-5 200

Praha, rok 2012. Konec světa nemohl začít na příhodnějším místě. A přitom to vypadá tak obyčejně: někdo zabíjí vědce zabývající se magií, vztahy mezi inkvizicí a mágy jsou více než napjaté, démoni se snaží ovládnout zločinecké podsvětí, do starodávné hry vstupují noví a velmi nebezpeční hráči, chodbami pod Olšanským hřbitovem procházejí mrtví a z blázince je unesen tajemný pacient. Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší… (Založil/a: Snicketka)

togaf
  20. 6. 2015, 11:35
Tak tohle byla vážně paráda. Hlavní devízou téhle série je cynismus. „Hrdinové“ jsou schopni a ochotni obětovat relativně nevinného, aby zachránili sami sebe. Nekrofilie jednoho z členů Felixova týmu je brána sice jako nechutná záliba, ale konec konců proti gustu… Jediná postava, která poukazuje na morální problémy je Klaudie. Klaudie je v knihách nositelkou sentimentálních proslovů a morálních dilemat, které se ale často podaří své „správné“ řešení prosadit. Aby toho pak všichni členové litovali. Hned jdu na díl dva.
Keatin
  25. 5. 2014, 12:57
Tak tohle mě vážně dostalo, ačkoliv jsem ke knize usedala s velkou skepsí. :) Bavila jsem se. Hrdina je přesně můj šálek kávy ...pesimista, tak trošku střižený kapitánem Elániem ze zeměplošské hlídky, který zastává heslo (a tím se řídím i já), lepší je být připraven na nejhorší, pak můžete být vždy příjemně překvapeni. :)Vážně super, dokonce mne trochu mrzelo, že příběh je napsán na pár stránkách, nevadilo by mi si s hrdiny pobýt delší dobu. Souhlasím plně s mikaelem ...:)
barbiegrrrl
  10. 8. 2015, 22:16
Nemám ráda fantasy. Tenhle žánr mě nikdy nelákal, nevyhledávám ho ani v literatuře ani ve filmu. Ale vždy existují výjimky. Kladivo na čaroděje bude asi jednou z nich. V příběhu jsem se sice nijak zvlášť nevyžívala, ale zároveň nemůžu popřít, že vývoj pátrání mi nebyl lhostejný. A níťaři mi přišli i docela děsiví. Jen prostě nemusím ty kecy o magii a tak (jasně, chápu, že o tom to je). Každopádně pro mě je tu hlavním lákadlem humor, cynismus a kontroverzní hlavní postavy, které se vám prostě nemůžou nezamlouvat. Nakonec i rychlost, dialogičnost a úspornost textu je přesně to, co z téhle knihy (a snad i série) učiní zábavnou jízdu i pro čtenáře, kteří stejně jako já nejsou příznivci tohoto žánru.
illy
  4. 2. 2013, 9:50
Nemám moc rád urban fantasy. K srdci mi nepřirostla. Ale Pavlovského mám rád. Ne že bych si s ním musel mydlit záda ve sprše, ale jeho povídky, články a recenze filmů a her jsou vždy veliká zábava. A nejinak je to i s Kladivem na čaroděje. V metru jsem se řehtal jako boží hovádko a tak i připadal spolucestujícím. Cituji: "Co jsem viděla? Člověka, který žije na záchodcích a baví se mlácením lidí?Úchyla, který oživuje mrtvé, aby s nimi mohl souložit?Ubožačku, která se hrabe lidem v mozcích a pije jak duha? Skupinu pro kterou nemá lidský život vůbec žádnou cenu?" Je to tak. Pojďte se bavit!!
ondrasek
  7. 9. 2014, 11:27
Po dočtení Magie pro každého cítím lehoulinké zklamání. Nedávno jsem četl povídku od Pavlovského Ztracená apokalypsa, u které jsem se řezal od začátku do konce a díky které jsem se o tohoto autora začal zajímat. Tady je humoru o dost méně (ale taky tam je) a dlouho jsem nevěděl, kdo má co za lubem a komu mám fandit.
Ale jinak v poho, těším se na další díly.
mikael
  5. 5. 2014, 19:08
Výborný začátek nadějné série a člověku nezbude nic jiného než si počkat kam až se to vyvine. Prozatím se jedná o takovou seznamovací párty kdo, kde a s kým a představení Felixe Jonáše a jeho týmu.
Rozhodně jsem se velmi dobře bavil u této knihy, ale jak správně podotkl Vincenc - chce to nějaký jméno pro jejich tým, protože když umřou tak to budou jen idioti, kteří se nechali zabít :-)
LuKiss
  4. 8. 2013, 11:07
Kniha mě celkově bavila. Detektivní příběh z mystické Prahy je fajn nápad, i když musím uznat, že jsem čekal více druhů stvoření a ne jen čaroděje, nižší čaroděje a vyvolávače amatéra... na jednu stranu doufám, že to doženou následující kapitoly a na druhou se bojím si další kapitoly pořídit, protože mám strach že se z příběhu stane detektivní story na způsob Zemana a skupinka bude řešit pokaždé jeden případ za druhým... Sečteno podtrženo, kniha byla super a jsem zvědav jak se to vyvine.
Budulman
  12. 12. 2013, 19:29
Po dlouhé době jsem se zase jednou pořádně u čtení chechtal a některé pasáže četl nekolikrát, abych si ověřil, že je tam napsáno opravdu to, co tam je napsáno.
Za mě naprosto skvělý začátek moc slibné serie :o)

...
Začal rvát papírové ručníky z kovového dávkovače a utěsňovat odtok umyvadla. Pak do něj pustil vodu a zkontroloval ji prstem.
"Nesmí být moc horká," řekl Monice.
"To by pak kouzlo nefungovalo?"
"Ne. To bych si opařil ruce."
...
:-D
jerdnok
  3. 11. 2014, 22:40
Kniha dopadla lepe, nez jsem cekal, mam rad knihy z ceskeho prostredi, ale Kulhánek je Kulhánek. ;-) Kazdopadne se tesim na dalsi dily, ktere mam uz v knihovne.