Lovec duchů

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1494-4

Fragment (2012) 978-80-253-1494-4 344

Existují. Ian Boroughs to ví. Vidí je. Slyší je. Cítí je. Objeví se z ničeho nic. Čeho se dotknou, shoří. Duchové. Můžou tyto bytosti za smrt jeho otce? Jsou příčinou, proč je Ianův děda více než třicet let nezvěstný? Společně se svým nejlepším kamarádem se 17letý Ian rozhodne, že je vypátrá, aniž by měl nejmenší tušení, jak nebezpeční duchové jsou… (Založil/a: Snicketka)

Derek Meister Derek Meister
*1973

HELLBOY-DB
  14. 1. 2015, 14:35
Přestože se tu neustále něco děje a celkem dobře se to i čte, tak akční a dobrodružná část v těch několika liniích příběhu, které se tu objevují, se řadí jen k průměru. Když se zaměřím na duchařskou stránku knihy, ta se mi líbila v tom, že to není klasická bubákovina, ale za důvodem výskytu přízraků je vládní experiment. Kvůli ději plynule přecházejícímu v druhý díl, je konec otevřený a bez zásadních rozřešení a tak kniha zůstává jen průměrným úvodem do této trilogie. ===60%
Nnelly
  30. 11. 2012, 2:16
Hodně zajímavá kniha a pro mě velké překvapení. Nečekala jsem po anotaci nic zvláštního, ale pak se začal děj odvíjet a já už se neodtrhla. Nacházíme se hned v několika paralelních dějových linií, kdy cestujeme z Evropy do Japonska nebo i do Anterktidy. Autor pohlíží na ducha úplně jinak, než je známe - vědecky. Je toho hodně o fyzice (v zadu v knize naštěstí slovíček pojmů :D fyziku už jsem neměla ve škole dlouho) a žánrově bych to zařadila někam mezi thriler, sci-fi a dobrodružství i pro mladší, ale ne příliš mladé, čtenáře.
AninkaU
  4. 6. 2016, 19:39
Obsahuje spoiler spoiler LD se opravdu hezky čte, příběh je sice jednodušší, ale má spád. Docela mě překvapilo, že ostatní příběhy jsou stále otevřené a to mě nutí k tomu přečíst ostatní díly. Zajímá mě, jak to bude dál pokračovat s Čijo a s Danielem, jestli nakonoc budou mít něco společného s Ianem a s Bpmem a nebo se jedná o samostatné příběhy společné s "ducháčky" :)
lolak656
  28. 11. 2016, 21:36
Hrozná kniha. Četl jsem ji jen kvůli tomu že mám další dva díly. Myslel jsem, že ji ani nedočtu. Snad někdy přečtu zbylé díly, ale jen v případě, že nebude žádná jiná kniha. 0,5/5
Carolineandherbook
  27. 11. 2016, 12:19
Strašně nudná a nezajímavá kniha, myslela jsem, že ji ani nedočtu. Konec je otevřený, ale stejně mě to nedonutilo přečíst si druhý díl.