Rozdělená srdce

Rozdělená srdce Originální název: Splitterherz

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1431-9

Fragment (2012) 978-80-253-1431-9 480

Po přestěhování je sedmnáctiletá Elisabeth naštvaná snad na celý svět - přišla o všechny kamarády, na venkově není moc příležitostí k zábavě a navíc rodičům to tam naprosto vyhovuje. Všechno změní setkání s Colinem. Proč ji tento kluk od začátku neuvěřitelně přitahuje, to nedokáže vysvětlit. Chová se divně, odtažitě a dává Elisabeth jednu hádanku za druhou. Jaké je jeho tajemství? Co skrývá? Svým pátráním odhalí Elisabeth pravdu - její rodině, Colinovi i jí hrozí velké nebezpečí. (Založil/a: al-ma)

Bettina Belitz Bettina Belitz
*21.9.1973

Nnelly
  30. 11. 2012, 2:20
On ten nápad vůbec není zlý - až v polovině knihy mi došlo, že se vlastně jedná o fantasy.
Jenže hrdinka je fňukna, co furt spí a já mě při čtení držela především touha dát jí pěstí. V polovině knihy už jsem byla tak znuděná, že jsem stěží ocenila konečně nějakou zápletku a autorka by vážně nemusela upozorňovat, že její hrdinka byla v kině na Stmívání, když to celé v podstatě opsala (jak už u podobných knih začíná být zvykem, tady alespoň není milostný trojúhelník, zatím, bude víc dílů) a ještě k tomu to opsala špatně.
A přitom nápad je zajímavý, prostředí také (člověk už má těch americký středních škol plné zuby, jenže tady je to to samé jen s německými jmény) a ich-forma bývá poutavá, tak jak to, že tady to tak nebylo?
Elfíček
  12. 7. 2015, 3:00
Tak tohle dílko je opravdu ehm zvláštní...přečíst prvních 80 stránek bylo téměř nadlidským úkonem. Pak mě to jaksi vtáhlo a najedou jsem se nemohla odtrhnout, ovšem do momentu, než vlastně rozluštíte, o co tady jde. Kniha má velice mírně narůstající a pak dost klesající tendenci.
Jsem milovník fantasy, ale v téhle knize mi opravdu dost věcí nesedí. Ellie je neskutečná fňukna, zahloubaná do sebe a své sebelítosti, vztah s rodiči je postavený na hlavu a to i pominu-li fakt, že slečna okavidně není zdravotně zcela fit a otec, lékař, to nijak neřeší. Hrozně mě naštvalo, že se ani po 480ti stránkách nedozvím, jak to vše funguje. Očekávala jsem happyend, vzhledem k německé autorce, ten se nedostavil. Překvapivě to ale téhle slátanince spíše přidalo než ubralo. Mno kolem a kolem na tuhle story asi jen tak nezapomenu. Svaly na rukou jsem díky ní dost posílila, je to fakt bichle. Pocity- rozporuplné.