Originální název: Lillebror och Karlsson på taket

ISBN: 978-80-00-02759-3

Albatros (2011) 978-80-00-02759-3 199
Albatros (2007)
Albatros (1983)

V úplně obyčejné ulici ve Stockholmu, v úplně obyčejném domě bydlí úplně obyčejná rodina Svantessonových. Obyčejný tatínek, obyčejná maminka a tři docela obyčejné děti Albert, Bety a Ben. Nahoře v domečku za komínem však přece jen někdo neobyčejný žije Karkulín ze střechy. A kdože to vlastně je? Ten malý, neodolatelný chlubílek a nenasyta, polopohádkový človíček, který umí létat ve vzduchu a provádí samé neuvěřitelné věci? Otevřte tuhle knížku a poznáte ho sami. Užijte si Karkulínovy žertovné kousky a legrace, které pro vás vykouzlila Astrid Lindgrenová.

teite
  29. 11. 2013, 19:53
Četla jsem teď knihu dceři a je zvláštní, že když jsem ji sama četla jako malá, připadal mi Karkulín jako velmi vtipná a veselá figurka, přitom teď zjišťuji, jaký je to prevít. Nejspíš v tom tkví kouzlo dobrého spisovatele knih pro děti.
Rinae
  17. 6. 2015, 17:21
Jak už tu někteří zmiňují, Karkulín není příliš sympatická postava. Zhruba od deseti let mi více leze na nervy, než abych se jeho vylomeninami bavila. To už raději Pipi nebo Děti z Bullerbynu...
Eventful
  30. 9. 2012, 11:54
Překvapuje mě, že tu nevidím žádné komentáře..Co si z dětství pamatuji, je to skvělá kniha, kterou se rozhodně chystám přečíst znovu :)
Berta
  30. 10. 2013, 15:09
Četla jsem knihu nedávno s mými malými dětmi a neskutečně mě ten malý mizera a škodolibec Karkulín vytáčel! Dětem knížka taky nijak neutkvěla... ačkoli Pipi a Děti z Bullerbynu milují.
Diatina
  21. 2. 2013, 21:49
Když jsem byla malá, byla to moje oblíbená kniha... i když je to jedna z mála knížek pro děti, kde fandíte takovému malému hajzlíkovi jako je Karkulín! :)