Co ještě nevím

Co ještě nevím Originální název: Mon corps / Dis-moi qui je suis

Albatros - 1990
ISBN: 80-00-00298-1

Albatros (1990) 80-00-00298-1 133

Knížka, určená dětem od 6 do 8 let, je pozoruhodná, objevná a neobyčejně užitečná. Vznikla tak, že pedagogové a psychologové ve Francii sledovali a po určitou dobu zapisovali dětské otázky k nejrůznějším tématům a pak z nich vybírali ty, které se objevovaly nejčastěji. Ale i přes to, že to nebyly naše děti, můžeme předpokládat, že vztahy mezi lidmi, tajemství kolem narození i smrti člověka, pocity i znalost vlastního těla a jeho funkce jsou i pro ně stejně důležité a zajímavé.

Netradiční obsah vyžaduje zvýšenou pozornost těch, kteří s knížkou budou pracovat. Je náročná, a proto vyžaduje citlivý odhad situace a individuální zřetel v posouvání zájmu i možností chápání dítěte. Není a nemůže být určena k souvislému předčítání, jednotlivé odpovědi by měly sloužit spíše jako úvodní motivace a inspirace k rozhovorům na dané otázky, k úvahám a přemýšlení o vlastních zkušenostech a pocitech i jejich porovnávání s prožitky druhých. (Založil/a: Islay)