Pohádkový detektiv Břetislav Hostivít

Albatros - 2009
ISBN: 9788000022758

Albatros (2009) 9788000022758 168
Severočeské nakladatelství (1972) 149

Břetislav Hostivít je detektiv každým coulem. Umí se rychle rozhodnout a pronásleduje zločince až na kraj světa. Seznámí nás nejen s Čapím Nůskem, v němž žije, ale i s Devaterníkem. On je totiž BH detektivem v pohádkovém světě, takže řeší záhady a zločiny mezi vílami, černokněžníky, čarodějnicemi, ale bojuje také s draky i podzemními bytostmi.
Dítě-čtenář luští záhady společně s hlavním hrdinou. Knížka upoutá jak interaktivním vyprávěním, tak pěkným bohatým jazykem: rozšiřuje slovní zásobu, útočí na dětskou fantazii a nutí dítě při čtení hravou formou přemýšlet. (Založil/a: Islay)

Magyana
  9. 4. 2013, 14:43
Tak tohle je příjemné čtení pro prvňáka před spaním. Originální pohádkový svět, ve kterém nechybí tradiční pohádkové bytosti jako draci, víly, princové a princezny, kouzelníci a čarodějnice, strašidla a další, má i svého pohádkového detektiva. Hezky napsáno, pane Slabý.