Druhý břeh

Druhý břeh

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-904487-4-2

Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-904487-4-2 300

Soubor dramatických textů Druhý břeh francouzského spisovatele, malíře čínského původu a nositele Nobelovy ceny za literaturu Gao Xingjiana, který je u nás známý především díky svým románům Hora duše a Bible osamělého člověka, jej představuje z pohledu jeho originální divadelní tvorby.

Z autorova rozsáhlého dramatického díla bylo pro tento svazek vybráno a z čínštiny a francouzštiny přeloženo sedm textů z let 1986–2000 (Druhý břeh, 1986, Monolog, 1986, Únik, 1990, Námluvy a pomluvy, 1992, Na břehu života, 1993, Náměsíčný, 1995, Hledač smrti, 2000). Svazek doplňují dvě novější autorovy teoretické eseje Všemoc divadla (2007) a Umění hereckého projevu (2009) o autorově pojetí divadla, herectví a dramatu a předmluva překladatele Denise Molčanova a doslov Petra Christova. V knize jsou otištěny reprodukce Gaových obrazů.
Vydal: NA KONÁRI o. s. (Založil/a: al-ma)

#divadlo  #výbor  #drama
Gao Xingjian Gao Xingjian