Latinské právnické výrazy a výroky

Latinské právnické výrazy a výroky
Originální název: Latinské právnické výrazy a výroky
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Wolters Kluwer - 2012
ISBN: 978-80-7357-915-9

Wolters Kluwer (2012) 978-80-7357-915-9 280

V současné evropské kultuře se zachovalo bohaté antické dědictví, což se projevuje především v právnické terminologii, ale také v terminologii jiných vědních oborů. Téměř neustále se setkáváme s poznatky, myšlenkami a výrazy pocházejícími z antického období. Kniha Latinské právnické výrazy a výroky nám pomůže prohloubit znalosti a rozšířit kulturní obzor. Přináší právní regule, odborné výrazy, definice a výroky tradované v životě společnosti po celá staletí a mnohé aforismy, přísloví a výroky z neprávnických latinských pramenů. Čtenář zjistí, že mnohé z nich platí i v současnosti a dnes je považujeme za lidovou moudrost, třebaže je významní filozofové, spisovatelé, státníci a jiní vyslovili už v dávné minulosti. Vzhledem k tomu, že v Uhersku (včetně Slovenska) byla latina až do čtyřicátých let 19. století úřední řečí, jsou do publikace zařazeny i některé středověké, u nás často používané pojmy a výrazy, což jistě poslouží zejména historikům. (Založil/a: al-ma)

#jazyky  #právo