Sběratelé

Sběratelé Originální název: Collectors

Mladá fronta - 2008
ISBN: 978-80-204-1553-0

Mladá fronta (2008) 978-80-204-1553-0 403

Lidé sbírají známky, zátky od piva nebo obrázky hokejistů, ale Roger Seagraves sbírá věci svých obětí. Zároveň pprodává tajné informace tomu, kdo zaplatí nejvíc. David Baldacci předkládá strhující thriller ze současné Ameriky, ve kterém nechybí spiknutí zasahující do nejvyšších politických kruhů, vražda předsedy sněmovny a podivná smrt ředitele oddělení vzácných tisků Kongresové knihovny. Stranou událostí nemůže zůstat ani Camel club, podivná parta společenských vyděděnců, kterou vede tajemný Oliver Stone. Jeho přítel a člen klubu Caleb Shaw se ocitne v ohrožení, protože ani sbírání vzácných knih není tak úplně nevinná a bezpečná záliba. Čtyři muži s podivnou minulostí a půvabná zlodějka se opět vydávají po horké stopě nejen do depozitářů, lae i k tajemným sběratelům knih. (Založil/a: skjaninka)

Majdule
  19. 4. 2011, 13:43
Tenhle špionážní příběh je rozhodně zvláštní svojí partičkou hlavních hrdinů, moc často se v tomhle žánru se šedesátníky nesetkáme. Ovšem příběhu to rozhodně neškodí, je navíc brilantně vymyšlený a dobře napsaný, nicméně se mi nepodařilo se do něj ponořit, natož vcítit. Navíc podvod oné v annotaci zmiňované půvabné zlodějky má za následek celou řadu úmrtí, což neřeší nikdo včetně autora, ale mě to prostě vadí a ubírá sympatie. Takže dočetla jsem, ocenila jako dobré řemeslo a odložila.